Komentarz usunięty ale widać go w wyszukiwarce?

Zgłoszono komentarz lub ocenę numeru do usunięcia. Serwis błyskawicznie zareagował i usunął komentarz lub ocenę na wniosek użytkownika. Na serwisie ktoto.info już nie widać ani oceny ani komentarza. Jednak po wpisaniu danego numeru w wyszukiwarce nadal tam widnieje. Dlaczego?

Wszystko dlatego, że wyszukiwarki nie monitorują na żywo strony, nie monitorują zmian w chwili, gdy są wprowadzane. Tak zwane roboty wyszukiwarek wchodzą co jakiś czas na stronę, indeksują jej zawartość i wychodzą. Indeksowaną treść publikują w wynikach wyszukiwania. Po pewnym czasie, czasami są to dni, czasami tygodnie a czasami miesiące, ponownie wchodzą na daną stronę i podstronę, sprawdzają co się zmieniło i indeksują nową treść. I tak właśnie jest w twoim przypadku. Roboty wyszukiwarek indeksowały treść. Indeksowały także komentarze i oceny, które chciałeś usunąć. Po usunięciu ich wyszukiwarki nie wiedzą o tym fakcie. Zauważą to dopiero, gdy kolejny raz odwiedzą daną stronę i podstronę.

Jak możesz przyśpieszyć indeksowanie podstrony, jeśli chcesz by wyszukiwarki błyskawicznie zaindeksowały ją już z nową treścią czyli po usunięciu komentarzy i ocen? Jest na to prosty sposób. należy niejako "zaprosić" roboty wyszukiwarek do odwiedzin po zmianie treści. Najlepiej to zrobić umieszczając linki do podstron. Roboty wyszukiwarek korzystają właśnie ze wspomnianych linków, które wyznaczają swoistą ścieżkę ich drogi jaką przemierzają indeksując zasoby sieci. Jeśli więc chcesz przyśpieszyć indeksację, możesz w miarę swoich możliwości umieścić w sieci linki do tej podstrony. Może to być link na blogu, link na jakimś forum czy nawet link w mediach społecznościowych. W ten sposób zwiększasz szansę na indeksację podstrony z twoim numerem w nowej, zmienionej wersji a tym samym na aktualizację wyników wyszukiwania.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.