Zasady usuwania komentarzy

Poniżej przedstawiamy kilka zasad dotyczących usuwania komentarzy. Informacja ta w żadnym stopniu nie zastępuje zapisów wskazanych w regulaminie gdyż to właśnie tylko i wyłącznie wiążący jest prezentowany w stopce strony regulamin i on obowiązuje wszystkich użytkowników serwisu ktoto.info. Tekst ten ma jedynie uzmysłowić zasady usuwania komentarzy w sposób opisowy, usystematyzowany i bardziej zrozumiały.

Kiedy usuwamy komentarze automatycznie?

Automatycznie usuwamy komentarze, które zawierają wulgaryzmy. Takie usuwanie komentarzy jest całkowicie związane z automatyką. Filtr komentarzy ma w swojej bazie listę wulgaryzmów. Jeśli jakiś komentarz będzie zawierał słowo z filtra, automatycznie zostanie usunięty (bez naszej wiedzy i naszej ingerencji). Ma to na celu ukulturalnienie dyskusji prowadzonej w komentarzach pod numerami na serwisie ktoto.info. Jednak nie ma doskonałych filtrów. Często w komentarzu pojawi się wulgarne słowo spoza filtra bądź też zostanie tak zmodyfikowane (odmienione), że filtr nie wyłapie wulgaryzmu. W takim przypadku prosimy o zgłoszenie - natychmiast usuniemy.

Kiedy usuwamy komentarze na życzenie?

Każdy użytkownik serwisu ktoto.info może zgłosić komentarz do usunięcia. Do tego służy odpowiedni formularz, który znajduje się pod listą komentarzy w linku "zgłoś sprzeczny z regulaminem komentarz". Po kliknięciu w link, otworzy nam się wspomniany formularz, w którym musimy podać takie dane jak: imię i nazwisko zgłaszającego (lub nick, jeśli zgłaszający nie chce się przedstawiać), adres e-mail (prosimy wpisać poprawny, jeśli mielibyśmy dodatkowe pytania), temat (gdzie wpisujemy numer telefonu, którego sprawa dotyczy - powinno się automatycznie wypełnić to pole) oraz treść zgłoszenia.

W treści zgłoszenia prosimy krótko opisać dlaczego komentarz powinien zostać usunięty, jakie są przyczyny i powody. Jesteśmy tylko ludźmi, więc prosimy o zwykłe ludzkie tłumaczenie a my przyjrzymy się sprawie. Jeśli pod danym numerem jest wiele komentarzy, prosimy o wskazanie, który komentarz jest zgłaszany. Poprzez zacytowanie (przynajmniej fragmentu - to już nam pozwoli odnaleźć) albo podanie nicka komentującej osoby. Mając te informacje przyglądniemy się komentarzowi, czy w jakimkolwiek punkcie łamie regulamin oraz przyjrzymy się po ludzku, czy nie wyrządza krzywdy, jest nieuczciwy albo też został wystawiony z naruszeniem ogólnie przyjętych zasad życia społecznego. Następnie podejmiemy decyzję czy usunąć komentarz czy nie. Poniżej przedstawiamy sytuację w której usuwamy komentarze a w której nie usuwamy takich komentarzy. Zacznijmy jednak od przypomnienia, do czego służy serwis ktoto.info.

Serwis ktoto.info został stworzony w jednym celu. Aby pomóc użytkownikowi podjąć decyzję czy odebrać dany nieznany numer telefonu i rozmawiać z osobą, która do niego dzwoni czy też nie odbierać. Tylko tyle i aż tyle. Jednak za wyrażeniem "podjąć decyzję czy odebrać dany nieznany numer telefonu" kryje się dużo więcej. Aby użytkownik mógł podjąć taką decyzję, musi nie tylko wiedzieć, kto do niego dzwoni (poznać nazwę firmy czy też poznać cel w jakim ten numer do niego dzwoni). Musi też wiedzieć, czy dzwoniącemu można ufać, czy jest uczciwy czy też dzwoni z góry założonymi złymi intencjami. Mając to na uwadze przejdźmy do opisania sytuacji kiedy numery usuwamy a kiedy ich nie usuwamy.

Kiedy usuwamy numery na życzenie użytkownika?

Użytkownik w formularzu zgłoszenia komentarza do usunięcia przedstawia krótko dlaczego należy komentarz usunąć. Bazując na tym zgłoszeniu analizujemy wskazane komentarze.Znamy doskonale życie. Prowadząc ten serwis tyle lat spotkaliśmy się z wieloma sytuacjami. Od zazdrosnych kobiet czy mężczyzn, które pomawiają inne osoby o różne rzeczy po niezadowolonego klienta, który pomawia kontrahenta o niestworzone rzeczy. Jeśli komentarz dotyczy tego typu zdarzeń, oczywiście usuwamy je natychmiast. Dodatkowo usuwamy wszelkie personalne komentarze, które atakują właściciela numeru bez powodu.

Kiedy nie usuwamy komentarzy na życzenie użytkownika?

Jak wspomniano powyżej, serwis ktoto.info ma jasny cel. Jeśli więc zgłasza się do nas osoba, która oszukała wiele ludzi na przykład na OLX, Allegro czy też w inny sposób to takich komentarzy nie usuwamy. Jeśli zgłasza się do nas telefoniczny handlowiec, który oferuje telefonicznie darmowe usługi a następnie wystawia faktury to takich komentarzy też nie usuwamy. Jeśli komentarze do usunięcia zgłasza nieuczciwa firma, która obiecuje na przykład pisanie prac a zleceń nie wykonuje co zgłaszają dziesiątki osób - to takich komentarzy nie usuniemy. Jeśli zgasza się do nas firma z prośbą o usunięcie komentarzy mówiących o tym, że oszukują ludzi na organizowanych pokazach garnków, kołder, sprzętu "medycznego" i innych to takich komentarzy nie usuniemy. Podobnie jak w przypadku komentarzy informujących o naciąganiu na "bony".

Zasada jest taka, że analizujemy zgłoszenia. Widzimy ile osób (i czy nie są to powiązane osoby - to wszystko widzimy po logach i IP) informuje o nieprawidłowościach związanych z działalnością danego numeru. Następnie podejmujemy decyzję, czy bardziej wierzymy dziesiątkom niezależnych osób z różnych części Polski informujących o działalności danego numeru czy też wierzymy zgłaszającemu. Zastanawiamy się, czy w interesie społecznym jest pozostawienie komentarzy czy ich usunięcie. A następnie podejmujemy decyzję czy usunąć komentarze czy nie.

Mam inną drogę do usunięcia komentarzy?

Oczywiście, że tak. Jeśli podejmiemy decyzję, że w interesie społecznym jest pozostawienie komentarzy a ty się z tym nie zgadzasz i twierdzisz, że komentarze są pomówieniami, to możesz zgłosić sprawę na policję o pomówienia. Policja ustali dane komentujących (nikt w internecie nie jest anonimowy) i przeprowadzi dochodzenie w sprawie pomówienia. Możemy w tym pomóc dostarczając adresy IP osób komentujących (nie udostępnimy ich tobie - ale na wniosek policji udostępnimy je bezpośrednio osobie prowadzącej dochodzenie na jej wniosek). Jeśli w trakcie dochodzenia okaże się, że komentarze są pomówieniami wyssanymi z palca to na wniosek policji lub sądu (pisemny, wystarczy skan, koniecznie z numerem sprawy bądź sygnaturą akt, abyśmy mogli zweryfikować jego autentyczność) usuniemy taki komentarz.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.