Zasady komentowania ktoto.info

Poniżej przedstawiamy krótki wyciąg z regulaminu serwisu ktoto.info dotyczące komentowania numerów w serwisie. Wyciąg ten nie zastępuje regulaminu a wyłącznie w sposób usystematyzowany i opisowy przedstawia to co najważniejsze w zasadach wystawiania opinii i komentowania na serwisie ktoto.info.

Na serwisie ktoto.info istnieją bardzo jasne i przejrzyste zasady komentowania. Wszystkie opisane są w regulaminie dostępnym na stronie. Regulamin można znaleźć poprzez link w stopce lub link w menu głównym. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i przesyłania ewentualnych spostrzeżeń. Poniżej wypunktowaliśmy i opisaliśmy najważniejsze zasady.

Zasady obowiązujące komentujących

Poniżej przedstawiamy zasady związane stricte z komentowaniem. Prezentujemy najważniejsze zasady związane z pisaniem komentarzy i wystawianiem ocen. W dalszej części przedstawimy kilka zasad panujących na serwisie ktoto.info jeśli chodzi o usuwanie komentarzy i działania, które mogą podjąć właściciele numerów w związku z wystawionymi komentarzami.

Każdy może dodać komentarz

Komentarze mogą być dodawane przez każdego użytkownika bez żadnych ograniczeń. Wyjątek stanowi ilość dodawania komentarzy. Jeśli system stwierdzi, że komentarze mają znamiona spamu, zostanie nałożona 2godzinna blokada. Poza tym nie ma żadnych innych ograniczeń co do komentowania.

Komentarze powinny być merytoryczne

Pamiętajmy do czego służy serwis ktoto.info. Służy do wymieniania się informacją na temat tego, kto dzwoni z nieznanego numeru. Należy więc unikać komentarzy, które nic nie wnoszą do wartości serwisu. Komentarze powinny pomagać w identyfikacji dzwoniącego lecz nie powinny służyć do obrzucania się wyzwiskami i pomówieniami.

Nie używaj wulgaryzmów

W treści komentarzy nie mogą zawierać się przekleństwa i wulgaryzmy. Serwis ma służyć wszystkim, jest publiczny, nie powinien więc zawierać treści wulgarnych. Język polski jest na tyle bogaty i piękny, że każdy wulgaryzm może być zastąpiony. Prosimy więc unikać przekleństw i wulgarnego języka. Komentarze z przekleństwami będą usuwane. Jeśli zauważyłeś, że jakieś przekleństwa przeszły przez nasz filtr, proszę poinformuj nas o tym. Komentując unikaj słów ogólnie uznanych za wulgarne. Takie komentarze są automatycznie wychwytywane i usuwane. Szkoda więc twojego czasu na takie komentarze. Staramy się, aby dyskusja przebiegała w sposób kulturalny. Serwis ma służyć do wymiany informacji między użytkownikami na temat właścicieli numerów telefonów. Informacji, które pozwalają na dowiedzenie się kto za takim numerem stoi. Wulgarne epitety jednak nie są tutaj niezbędne.

Nie podawaj danych osobowych

Komentarze nie mogą zawierać danych osobowych takich jak imię i nazwisko, adres, PESEL czy też inne, które mogą zostać uznane za dane osobowe. Takie komentarze są natychmiast usuwane. Jeśli zauważyłeś, że komentarz z danymi osobowymi umknął naszym filtrom, poinformuj nas o tym. W serwisie nie publikuj danych osobowych osób fizycznych. Do danych osobowych zaliczamy imię i nazwisko oraz adres. Pamiętaj również, że publikując takie dane to ty ponosisz odpowiedzialność za nie. My udostępniamy ci jedynie narzędzia (miejsce do publikacji) a za treść komentarza odpowiadasz ty. Więc jeśli opublikujesz coś czego nie możesz publikować, narażasz się na kłopoty. I z tym też związany jest punkt kolejny.

Nie publikuj oszczerstw i nie rzucaj oskarżeń

Łatwo jest nazwać kogoś "oszustem" czy "złodziejem". Pamiętaj jednak, że w przypadku wejścia w spór z taką osobą, to ty będziesz musiał mu udowodnić że jest przykładowym "oszustem" lub "złodziejem" a to może nie być takie łatwe. Oczywiście, jeśli ta osoba w związku z kontaktem z tobą będzie skazana za oszustwo lub kradzież to masz ułatwioną sprawę. lecz bez wyroku nie można kogoś tak nazywać. Uważaj więc na to co piszesz, bo osoba, którą oczerniasz może cię za to ścigać.

Nie jesteś anonimowy

Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Pisząc komentarze zostawiasz po sobie ślad choćby w postaci adresu IP czy też poprzez zostawienia śladów w logach na serwerze. Mając to na uwadze pisz prawdziwe komentarze, nie obrażaj ludzi i nie rzucaj fałszywych oskarżeń, gdyż to może narazić cię na odpowiedzialność karną bądź wypłatę odszkodowań lub zadośćuczynienia.

Zasady usuwania komentarzy

Najważniejsze to zapamiętać do czego służy serwis ktoto.info i jaką funkcję spełnia. Serwis ma za zadanie wymianę informacji pomiędzy użytkownikami na temat właścicieli numerów telefonów (identyfikację kto stoi za konkretnym numerem telefonu) i taki jest najważniejszy cel. W związku z tym, jeśli twoje działania nie są do końca uczciwe, nie dziw się, że dziesiątki niezależnych od siebie użytkowników komentuje twój numer i przestrzega innych użytkowników przed odbieraniem numerów od ciebie. Usuwamy jednak komentarze pod pewnymi warunkami.

Komentarze wulgarne

Jak wspomniano wyżej, nie można pisać komentarzy z użyciem słów uznawane za wulgarne. Takie komentarze są automatycznie wychwytywane i usuwane. Oczywiście żaden system nie jest doskonały. Jeśli jakimś cudem wulgarny komentarz przejdzie przez sito automatycznej filtracji, poinformuj nas o tym a my taki komentarz usuniemy ręcznie

Komentarze z danymi osobowymi

Podobnie jak w powyższym przypadku. Nie zezwalamy na publikowanie komentarzy zawierających dane osobowe. Jeśli więc zauważysz taki komentarz, poinformuj nas o tym a my taki komentarz natychmiast usuniemy bez zbędnej zwłoki i bez robienia jakichkolwiek problemów. Do danych osobowych zaliczamy imię i nazwisko oraz adres osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej. Dla przykładu "P.P.H.U. Jan Kowalski Mechanika Samochodowa" to nie dane osobowe (mimo, że zawierają imię i nazwisko) tylko nazwa firmy, która w myśl obowiązujących przepisów nie podlega pod ochronę danych osobowych.

Komentarze oczerniające

Często się zdarza, że zazdrosna kobieta czy też zazdrosny mężczyzna albo inne niechętne nam osoby wystawiają pomawiające komentarze. Poinformuj nas o tym. Zbadamy sprawę indywidualnie i jeśli stwierdzimy, że tak może być, to usuniemy komentarz. Pamiętaj, że są to indywidualne decyzje. Jeśli na przykład zauważymy, że kilka lub więcej różnych osób (a mamy możliwości identyfikować te osoby po logach na serwerze i stwierdzić, że są to różne osoby) zostawiają komentarze niezależnie od siebie o podobnej treści na przykład, że zostały oszukane przez ciebie, nie licz na to, że taki komentarz usuniemy. Właśnie dlatego stworzyliśmy serwis ktoto.info aby przestrzegać innych przed takimi oszustwami czy działaniami.

Jak więc mogę usunąć komentarz?

Jeśli uznamy, że nie usuniemy danego komentarza a ty nadal uważasz, że jest on nieprawdziwy i oczerniający cię bez podstawy, zgłoś to na policję. Policja ustali piszącego komentarz i przeprowadzi dochodzenie sprawdzając, czy faktycznie zostałeś oczerniony czy też nie. Jeśli policja bądź sąd ustali, że faktycznie doszło do pomówienia, poinformuj nas o tym dołączając pismo z policji bądź sądu (koniecznie z numerem sprawy bądź sygnaturą akt). Po weryfikacji stanu faktycznego usuniemy komentarz.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.