System Informacji Marketingowej

Lista Robinsonów

Serwis Ktoto.info pomoże Ci wypisać się ze wszelkich list telemarketingowych. w mgnieniu oka. Wyślij SMS o treści "SIM.NIE.DZWONIC" na 7455 (4,92zł z VAT) a my poinformujemy setki operatorów telemarketingowych, że nie życzysz sobie kontaktu telefonicznego w celach marketingowych oraz w Twoim imieniu odwołamy wszelkie wcześniej udzielone zgody marketingowe. Będziemy także nadzorować proces wypisywania Twojego numeru z baz handlowców. A jeśli firmy telemarketingowe nie zechcą współpracować, wyciągniemy odpowiednie kroki prawne w tym złożymy wnioski do odpowiednich urzędów odpowiedzialnych zarówno za komunikację elektroniczną jak i dane osobowe.

Wyślij SMS o treści "SIM.NIE.DZWONIC" na numer 7455

Wysyłając wiadomość SMS na numer 7455 o treści "SIM.NIE.DZWONIC" udzielsz pełnomocnictwa serwisowi ktoto.info do składania w twoim imieniu oświadczenia woli wykreślenia twojego numeru z list telemarketingowych i odwołania wszelkich zgód marketingowych, jeśli kiedykolwiek były udzielone. Potwierdzasz również, że zapoznałeś się i akceptujesz Regulamin usługi Systemu Informacji Marketingowej. Płatności obsługuje serwis http://simpay.pl.

SIMPAY

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak zarejestrować się w Systemie Informacji Marketingowej?

Aby zarejestrować się w Systemie Informacji Marketingowej wystarczy wysłać wiadomość SMS z numeru, który chcesz zarejestrować o treści "SIM.NIE.DZWONIC" na numer 7455. Koszt SMSa to 4 złote netto (4,92 zł z VAT). Numer zarejestrowany będzie natychmiast

System Informacji Marketingowej to Lista Robinsonów?

System Informacji Marketingowej potocznie zwany jest Listą Robinsonów i działa na identycznej zasadzie. Jest to jednak coś więcej, niż popularna kiedyś Lista Robinsonów. Poza zbieraniem informacji o numerach, które nie życzą sobie kontaktów w celach marketingowych i przekazywaniem tych informacji do firm telemarketingowych mamy dodatkowe pola działania, które sprawiają, że jesteśmy czymś więcej niż Listą Robinsonów. Podejmujemy działania edukacyjne oraz kroki prawne w stosunku do firm, niestosujących się do zaleceń. Dodatkowo nagradzamy firmy przyjazne konsumentowi i lobbujemy na rzecz zmiany prawa telekomunikacyjnego, aby firmy telefoniczne musiały uwzględniać Listy Robinsonów w swojej działalności.

Co dzieje się po rejestracji w Systemie Informacji Marketingowej?

Po rejestracji na w Systemie Informacji Marketingowej (Telefonicznej Liście Robinsonów) poinformujemy wszelkie znane nam centra telemarketingowe, firmy zajmujące się telemarketingiem na zlecenie oraz firmy korzystające z telemarketingu w swojej działalności, że użytkownicy znajdujący się na przedstawionej liście nie wyrażają zgody na kontakt telefoniczny w celach marketingowych.

Istnieją inne Listy. Dlaczego ta jest najlepsza?

Istnieją Listy, które udostępniane są w ramach zrzeszonych w Stowarzyszeniach firm marketingowych. Jednak największy problem jest z firmami, które w niejasny sposób korzystają z telemarketingu. Takie firmy nie są zrzeszone w Stowarzyszeniach. Dzięki prowadzeniu serwisu służącego do identyfikacji nieznanych numerów i dzięki komentarzom użytkowników serwisu mogliśmy zbudować wielką bazę firm działających w szarej strefie telemarketingu. To głównie do nich będą kierowane wnioski o wykreślenie numerów z listy Systemu Informacji Marketingowej. Mamy setki tysięcy zgłoszeń z ostatnich dwóch lat. To potężna baza nie do końca uczciwych telemarketerów, którą wykorzystamy przeciwko nim.

Dlaczego wpis na Listę Systemu Informacji Marketingowej jest płatny?

Na początku tworzenia Systemu Informacji Marketingowej stanęliśmy przed dylematem, jak weryfikować, czy dana osoba wpisująca numer na listę jest użytkownikiem tego numeru telefonu. Czy nie wpisuje przypadkiem numeru telefonu, którego nie używa. Wyeliminowanie tego problemu było kluczowe, aby przekazywane pełnomocnictwa nie budziły wątpliwości. Stąd pojawił się pomysł weryfikacji użytkownika poprzez SMS Premium. Koszt 4 złotych, jaki przyjęliśmy pokryje koszty związane z obsługą listy i obsługą korespondencji z firmami telemarketingowymi. Cena ta nie wzrośnie w przyszłości, lecz jeśli jednak lista Systemu Informacji Marketingowej zyska na popularności to przewidujemy obniżenie ceny. Pamiętać też trzeba, że z 4,92 zł z VAT za SMS nasza prowizja to tylko 2,00 złote.

Jakie dodatkowe działania podejmujecie?

W wielu krajach korzystanie przez firmy telemarketingowe z Listy Robinsonów jest obowiązkowe. W Polsce nie jest. Podejmujemy działania zmierzające do nałożenia takiego obowiązku na telemarketerów w sposób ustawowy. Dodatkowo prowadzimy działalność edukacyjną, aby uświadamiać użytkowników jak należy dbać o swój numer telefonu, aby nie wpadł w niepowołane ręce, głównie poprzez działalność wydawniczą i publikacje. Podejmujemy też kroki prawne przeciwko centrom telemarketingu, które jawnie łamią obowiązujące w Polsce prawo.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.