Czy łatwo prowadzić blog?

Czy łatwo prowadzić blog?

Wiele osób uważa, że prowadzenie bloga, to prosta sprawa i rzeczywiście na pierwszy „rzut oka” może to tak wyglądać. Co niby trudnego jest w napisaniu czegoś i dodaniu tego na blog? Jeśli w ten sposób ocenia się blog, to rzeczywiście nie będzie on trudny do prowadzenia. Jednak jeśli komuś zależy na czytelnikach, a chyba po to prowadzi się bloga, to napisanie „czegoś” i wrzucenie tego na blog nie wystarczy. Teksty muszą być ciekawe, aby przyciągnąć użytkowników i chyba jeszcze ważniejsza sprawa użytkownicy muszą mieć szansę, aby je znaleźć, dlatego blog trzeba odpowiednio promować, zadbać o słowa kluczowe, tagi i stale polepszać jego pozycje w wyszukiwarce, bez tego żaden blog nie zaistnieje.

Napisanie artykułu to tylko część pracy, potem trzeba wykonać wiele czynności około blogowych, które też potrafią „pożerać” czas. Jak wspomina Martyna Pietruszka, prowadząca Blog Kulinarny Proste Pesto: "prawdą jest, że blog może założyć i prowadzić każdy, jednak nieprawdą jest, że to proste i każdy będzie miał wielu czytelników czy będzie zarabiał na blogu pieniądze. Takie osiągnięcia są przeznaczone tylko dla wytrwałych, którzy są cierpliwi, wkładają w bloga dużo pracy oraz potrafią swoimi postami zainteresować wielu ludzi".

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.