Skąd telemarketer ma numer i miasto

Skąd telemarketer ma numer i miasto

Często otrzymujemy telefony z zaproszeniami na pokaz w danym mieście. Zastanawiamy się skąd telemarketerzy mają nasz numer telefonu i do tego wiedzą w jakim jesteśmy mieście. Nie wszyscy mają przecież dostęp do naszych danych, małe firmy organizujące pokazy nie są aż tak majętne i nie mają aż tak dużych budżetów, aby te dane kupić na przykład od banku czy też firmy telekomunikacyjnej. Skąd więc telemarketerzy wiedzą z jakiego jesteśmy miasta i jaki mamy numer telefonu? Nic bardzo prostszego, gdyż telemarketerzy mają nowe super narzędzie. A narzędziem jest OLX. Zaskoczeni?

Jak telemarketerzy wykorzystują OLX do dzwonienia?

Aby sprzedawać, telemarketerzy potrzebują aktywnego numeru telefonu potencjalnego klienta, najlepiej aby ten klient odbierał nieznane numery. Dodatkowo jeśli posiadają imię potencjalnego klienta i jego adres (choćby w postaci miasta w którym mieszka) to ma już bardzo wiele aby dokonać sprzedaży i wyczerpać limity sprzedażowe nakładane przez przełożonych. Dlatego też OLX stało się ostatnio genialnym narzędziem do pozyskiwania danych potencjalnych klientów. Jeśli dodatkowo telemarketer ma za zadanie umawiać spotkania w danym mieście, wpisuje więc w wyszukiwarce dane miasto, ustawia bliską odległość jak np. 10km bądź 15km i dzwoni. A ludzie do których dzwoni, przez to, że spodziewają się telefonów od klientów na ich towary i usługi wystawione na OLX są bardziej skłonni do odbierania nieznanych im telefonów. Układ doskonały dla telemarketerów.

Dlaczego numery pozyskane z OLX są atrakcyjne dla telemarketerów?

Tak, numery pozyskane przez telemarketerów są bardzo atrakcyjne i to z wielu powodów. Jakich? Nic prostszego. Gdy wystawiamy coś na najpopularniejszej platformie sprzedażowej dla klientów indywidualnych czyli OLX wiemy, że zaczną dzwonić klienci z nieznanych nam numerów aby zapytać o dany towar czy usługę. Dlatego też po wystawieniu czegoś na OLX jesteśmy bardziej skłonni do odbierania nieznanych numerów. Korzystają z tego telemarketerzy, gdyż wiedzą, że odbierzemy nieznane połączenie z którego dzwonią bardziej chętnie, jeśli jesteśmy przygotowani na telefony od klientów z OLX. Drugim powodem jest tutaj brak konieczności budowy bazy danych i posiadania zgód na przetwarzanie i przechowywanie naszych danych. Wchodzą po prostu na OLX i mają nasze dane takie jak imię, numer telefonu i miasto. Mają więc wszystko, czego potrzebują do dokonywania sprzedaży przez telefon.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.