Używaj telefonu jako myszy do komputera

Używaj telefonu jako myszy do komputera

Może to stanowić wyzwanie, gdy chcesz zdalnie sterować komputerem - podczas prezentacji, podłączania komputera do telewizora lub cokolwiek innego. Lub na przykład, gdy gładzik jest uszkodzony lub nie ma szczególnie dobrej jakości. Na szczęście, jeśli nie masz myszy lub klawiatury bezprzewodowej, istnieją usługi, które pozwalają kontrolować komputer za pomocą telefonu, z którego możesz korzystać jako gładzika, myszy lub klawiatury. Jednym z lepszych rozwiązań jest Remote Mouse, która jest dostępna na większości platform: Mac, Windows i Linux, a także Android i iOS (iPhone czy iPad). >Łatwa instalacja. Aby korzystać ze zdalnej myszy, musisz zainstalować oprogramowanie zarówno na telefonie czy tablecie, jak i na komputerze, który ma być sterowany. Linki do pobierania dla systemu Windows lub MacOS lub Linux można znaleźć na stronach internetowych, a następnie po prostu wyszukaj aplikację w App Store lub Play Store, w zależności od oprogramowania, którego używasz. Po drugie, jedynym wymaganiem jest to, aby oba urządzenia były podłączone do tej samej sieci. Wypróbowaliśmy nawet kombinację Maca i Androida i wszystko działało dobrze. Na komputerze Mac występują drobne problemy z uruchamianiem - przy pierwszej próbie połączenia się z telefonem pojawia się okno z prośbą o zezwolenie na aktywację Remote Mouse jako usługi ułatwień dostępu wraz z instrukcjami, jak to zrobić.

Wiele możliwości. Możesz używać telefonu jako gładzika (w którym przesuwasz palcem po ekranie telefonu komórkowego, aby przesunąć wskaźnik myszy), jako myszy żyroskopowej (przytrzymując przycisk i poruszając telefonem w powietrzu) lub jako klawiatury do bezpośredniego pisania. Wszystko dzieje się bez zauważalnej zwłoki, a aplikacja obsługuje także dotykanie wieloma palcami w celu przewijania stron internetowych, powiększania i przybliżania itp. Zdalną mysz można pobrać za darmo, ale jeśli chcesz mieć więcej funkcji, możesz odblokować dodatkowe funkcje za dodatkową opłatą. Poczytaj o tym więcej na stronach Antyweb.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-01-27
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.