Lista Robinsona - Telefoniczna Lista Robinsonów

Lista Robinsona - Telefoniczna Lista Robinsonów

Telefoniczna Lista Robinsonów (TLR) to lista numerów telefonów stworzona przez serwis ktoto.info z numerami telefonów, które nie życzą sobie połączeń marketingowych. Działa na zasadzie znanej na całym świecie listy o nazwie"Lista Robinsona" bądź też "Lista Robinsonów". Jak działa "Telefoniczna Lista Robinsonów" (w skrócie TLR)? Każdy użytkownik telefonu komórkowego może wpisać się na listę. Musi przy tym zweryfikować, że jest posiadaczem danego numeru telefonu. W tym celu wysyła wiadomość SMS na numer dany numer SMS o treści "SIM.NIE.DZWONIC" na numer 7455 (4,92zł z VAT). Po krótkiej chwili otrzyma SMSa zwrotnego z potwierdzeniem wpisania się na listę. Następnie serwis ktoto.info udostępnia taką listę online wszystkim firmom telemarketingowym. Więcej informacji znajdziesz w menu strony pod linkiem "Lista Robinsonów". Więcej o Telefonicznej Liście Robinsonów, która w serwisie ktoto.info ma nazwę System Informacji Marketingowej, można znaleźć klikając w ten link.

Jak wygląda Telefoniczna Lista Robinsonów, która przekazywana jest firmom telemarketingowym?

Nie zawiera żadnych danych osobowych. Jej jedyna zawartość to numer telefonu. Udostępniana jest w formacie CSV lub XML. Nie jest to zestaw danych zaklasyfikować jako zbiór w rozumieniu przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Nie jest więc przydatny firmom telemarketingowym do innych celów niż wykreślenie z listy telefonicznej czy też identyfikacji pod jakie numery nie należy dzwonić.

Telefoniczna Lista Robinsonów jest polskim odpowiednikiem takich list jak m.in. „Mailing Preference Service” czyli MPS, „Telephone Preference Service” w skrócie TLR, lub „Do-Not-Call List” oraz wspomnianej Listy Robinsonów, które to funkcjonują na całym świecie jako główne narzędzie ochrony użytkowników telefonów przed niechcianą komunikacją marketingową.

Dlaczego "Telefoniczna Lista Robinsonów" serwisu ktoto.info jest obecnie najlepszym rozwiązaniem na rynku?

Z bardzo prostego powodu. Jest to lista kompleksowa i największa. Z serwisu ktoto.info korzystają osoby, które nie chcą odbierać nieznanych numerów, gdyż obawiają się spotkać telemarketera po drugiej stronie słuchawki. Miesięcznie serwis odwiedza kilka milionów użytkowników i wielu z nich wpisuje się na "Telefoniczną Listę Robinsonów". Dodatkowo, korzystanie z bazy danych numerów zawartych w "Telefonicznej Liście Robinsonów" jest całkowicie darmowe i mogą mieć do niej dostęp wszystkie podmioty zainteresowane użyciem jej w swojej działalności telemarketingowej.

Ktoto info udostępnia "Telefoniczną Listę Robinsonów" wszystkim firmom telemarketingowym zrzeszonym w Porozumieniu oraz raz w miesiącu wszystkim firmom telemarketingowym niezrzeszonym w Porozumieniu. Uwzględnienie przez firmy telemarketingowe w swojej działalności listy numerów, które nie życzą sobie kontaktu jest dowodem wysokiej dojrzałości biznesowej i szacunku dla konsumentów oraz sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Znacząco także obniża koszty prowadzonej działalności i pozwala oszczędzać czas, co jest głównym argumentem do stosowania niniejszej listy "nie dzwonić". Dodatkowo, każda firma stosująca się do zaleceń "Telefonicznej Listy Robinsonów" może posługiwać się symbolem "Firma Przyjazna Telemarketingowo".

W niektórych krajach stosowanie negatywnych baz danych do aktualizacji własnych baz jest obligatoryjne dla telemarketerów i regulowane przepisami prawa. Serwis ktoto.info czynnie działa w kierunku wymuszenia takich regulacji w polskim prawie.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-07-07
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.