Problem nachalnych telefonów

Problem nachalnych telefonów

Zapewne nie raz zdarzyło ci się, że nieznany numer wydzwaniał do ciebie natrętnie, a po odebraniu okazywało się, że to zwykły spam - oferty sprzedaży dziwnych przedmiotów, usług, generalnie odebranie telefonu wiązało się jedynie ze zmarnowaniem czasu. Nachalne telefony to zmora - zazwyczaj widząc nieznany numer komórkowy odbieramy myśląc, że to może ktoś z ważną sprawą. Trochę łatwiej wykryć nachalne telefony z numerów stacjonarnych - gdy widzisz kierunkowy z drugiego końca polski wiedząc, że raczej na pewno nikt stamtąd do ciebie nie zadzwoni. Obecnie możesz bronić się przed tym również dzięki internetowi - portal kto dzwoni pomoże ci wykryć nachalne telefony.

Portal kto dzwoni zasadniczo prowadzą użytkownicy, pisząc opinie na temat danego numeru telefonu zaznaczając, czy jest on bezpieczny, czy natrętny. Jeżeli masz nachalne telefony, sprawdź na portalu kto to - kto dzwoni czy warto w ogóle odbierać połączenie z danego numeru, czy lepiej tego unikać. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych rozmów i marnowania czasu.

Wyłączanie telefonu

To nie jest do końca dobre rozwiązanie, bo może się okazać, że ktoś z bliskich nam osób będzie akurat potrzebować się z nami skontaktować. Co innego, kiedy idziemy spać, albo wyjeżdżamy na kilka dni urlopu i nie chcemy z nikim gadać, ale zupełnie się wyciszyć. Jednak i w takich przypadkach konieczna jest rozwaga, wtedy także warto zabrać telefon, nawet wyłączony i ładowarkę do niego, ot tak na w razie czego. Na przykład idąc w góry, lepiej nie iść bez telefonu, nawet będąc mocno doświadczonym wspinaczem.

Tak samo w trasie, kiedy jedziemy własnym samochodem, zawsze może się coś wydarzyć. Zabraknie paliwa, albo zgaśnie silnik i auta nie da się ponownie uruchomić. To może być niezwykle istotne, kiedy na przykład planujemy wyjazd w nieznane. Z drugiej jednak strony, także w czasie wolnego i wakacji, mogą nas nękać nieznane telefony. Powstają już aplikacje, które pomogą walczyć z tego typu procederem. Może dzięki nim weryfikacja nachalnych telefonów, stanie się nieco łatwiejsza.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.