Robomarketerzy udają teraz polityków

Robomarketerzy udają teraz polityków

Wyobraź to sobie. Telefon dzwoni, odbierasz, a następnie słyszysz najbardziej nieoczekiwany głos. Jak Jarosław Kaczyński, Donald Tusk czy nawet sam Andrzej Duda. Jedne kampanie wyborcze już się rozpoczęły, inne trwają a jeszcze inne przed nami a kwestie polityczne stały się gorącym tematem. Robomarketerzy wiedzą o tym, dlatego używają tematów politycznych, aby zwabić nas do rozmowy przez telefon, a w rezultacie także do jednego ze swoich oszustw.

Jak wygląda oszustwo polityczne? Robomarketerzy (robocalls) nie są niczym nowym. Jednak technologia uległa poprawie, a obecnie robocallerzy mogą brzmieć dokładnie jak wybitni politycy. Gdy upewnią się, że utrzymują cię na linii, zaczynają z tobą dyskutować na tematy polityczne. I w końcu proszą cię o przekazanie darowizny na ich rzecz.

Zawsze, gdy odbierzesz połączenie z nieznanego numeru, zachowaj ostrożność. Zawsze należy pamiętać, że oszuści mogą sfałszować numery, aby wyglądały jak legalne połączenia. Nigdy nie udostępniaj swoich danych osobowych przez telefon. Jeśli chcesz przekazać darowiznę, przejdź bezpośrednio na oficjalną stronę tematu, na który chcesz przekazać darowiznę. Miej pod ręką niezawodne narzędzie do blokowania oszustw, na przykład największą polską wyszukiwarkę numerów ktoto.info.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.