Jak nie marnować czasu?

Jak nie marnować czasu

Żyjemy w czasach kiedy do wykonania mamy bardzo dużo zadań. Pracujemy często więcej niż na jednym etacie, musimy dowieźć dzieci do szkoły i na różne zajęcia, sami dotrzeć i wrócić z pracy, zrobić zakupy, zadbać o dom i o siebie. Doba dla wielu z nas staje się za krótka. Na szczęście jest kilka dobrych sposobów na to by zyskać cenny czas. Przede wszystkim zapisuj swoje zdania do wykonania a potem je odhaczaj. Staraj się w sytuacjach gdy jest to możliwe robić dwie rzeczy jednocześnie. Przy prasowaniu możesz na przykład oglądać telewizję. Gdy jedziesz samochodem jako pasażer możesz słuchać podcastów, podobnie w autobusie i w metrze. Trzeba też właściwie ustalać swoje priorytety i odrzucać zadania, które nie są dla nas ważne.

Nie musisz robić wszystkiego natomiast należy znaleźć odpowiednią równowagę między pracą a wypoczynkiem, bo gdy pracujemy przemęczeni nie jesteśmy efektywni. Cenny czas tracimy także wtedy gdy nie potrafimy odmawiać. Zdarza się, że nasi bliscy zwyczajnie nas wykorzystują próbując się wyręczać w różnych sprawach. Należy także walczyć z tzw. złodziejami czasu, którymi są portale społecznościowe albo mało wartościowe seriale. Zastanów się też, czy nie tracisz zbyt dużo czasu na telefonicznych pogawędkach z koleżankami.

Telefon, jako „złodziej czasu”

Kiedyś tym mianem określany był telewizor i takim „złodziejem czasu” był faktycznie. Każdy z nas oglądał przecież jakiś serial na Netflix, albo kilka. A im więcej mają one odcinków, tym jak wiadomo, więcej czasu trzeba było na nie poświęcić. Ale jeśli chodzi o nowoczesne telefony, to o wiele bardziej ten czas nam pochłaniają. I to z różnych powodów, między innymi dlatego, że możemy dzięki nim nie tylko wiele czasu rozmawiać, ale także na przykład przeglądać media społecznościowe. A tam, aż roi się od ciekawostek, można także sprawdzić, co słychać u znajomych. Polubić ich zdjęcia, a także napisać krótką wiadomość. Najgorzej jest jednak, kiedy przychodzą powiadomienia. Mogą one być dość często przysyłane, a wtedy ciężko może być powstrzymać się od tego, aby nie sprawdzić, co nowego zostało nam napisane.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-09-19
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.