Odbierać telefon czy nie

Odbierać telefon czy nie

Chyba każdemu z nas choć raz w życiu zdarzyło się, że na nasz numer telefonu dzwonił obcy numer. W takim wypadku nie wiemy, kto dzwoni do nas. Aby się tego dowiedzieć wystarczy odebrać. Ale przecież co chwilę słyszy się o tym, by nie odbierać podejrzanych numerów, bo mogą nam zniknąć pieniądze z konta telefonicznego. Skąd wiedzieć, kiedy numer jest podejrzany? Kiedy dzwoni koś z innego kraju, powinna już zaświecić nam się lampka. Jednak za nieznanym nam numerem może kryć się jakiś telemarketer, a oni są przecież znani z tego, że wydzwaniają. Takie nachalne telefony są dla wielu z nas nie dość, że męczące, to jeszcze irytujące. Co możemy z tym zrobić? Wystarczy zablokować ten numer, a wtedy nie będzie mógł już się z nami połączyć. Proste, prawda? Jednak za obcym numerem, który do nas dzwoni może się kryć jakiś nasz znajomy. Może zmienił numer, a może nie mieliśmy jego numeru, a może dzwoni z telefonu kogoś innego. Jeżeli nie zdążysz odebrać, nie oddzwaniaj. Czekaj, aż zadzwoni znów i wtedy odbierz.

Żelazna zasada, której warto się trzymać

Nie oddzwaniaj! Zwłaszcza jeśli numer jest nachalny, ale go nie znasz. Owszem, istnieją takie przypadki, że sprawa jest pilna, zdarzył się wypadek, albo coś złego. Ale zazwyczaj są to sytuacje skrajne, a same służby także starają się przekazać informację w bardziej bezpośredni sposób, tak aby zła wiadomość, nie wyrządziła nam dodatkowej szkody. Rzadko więc są to telefony z prywatnych numerów, nikomu nieznane. Kolejną pomocą mogą okazać się strony, na których można numery nieznane sprawdzić. Są one dość często aktualizowane, a niektóre numery, mogą się pojawić nawet z dnia na dzień.

Ostatnio pojawiły się telefony od rzekomych doradców, pomagających dokonać zmiany miejsca gromadzenia środków z OFE. Jak da się łatwo zauważyć, naciągacze i oszuści nie marnują czasu. I warto w takich sytuacjach także pamiętać, że to nasze, osobiste decyzje są ważne, a jeśli jeszcze nie jesteśmy czegoś pewni. Można spokojnie zaczekać i sprawę ponownie przemyśleć, aż do momentu wymaganego terminu, w którym konieczne jest dokonanie wyboru, albo zmiany. Jednak można ich dokonać na różne sposoby np. przez internet, albo w określonym urzędzie.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.