Dlaczego telemarketerzy dzwonią tyle razy?

Dlaczego telemarketerzy dzwonią tyle razy?

Jednym z najczęściej pojawiających się komentarzy podczas opiniowania nieznanych numerów w serwisie ktoto.info są komentarze do telefonów mówiące o tym, że dzwonił dany numer kilkanaście razy. Użytkownicy zastanawiają się, dlaczego ten nieznany numer tak często dzwoni. Dlaczego nie zadzwoni raz, gdy nie odbieramy to po godzinie drugi raz. Dlaczego musi dzwonić po kilkanaście razy. Odpowiedź jest tutaj bardzo prosta. Wszystkiemu winne są maszyny. W centrum telemarketingu pracują ludzie. To oni z nami rozmawiają, przedstawiają "super" oferty czy też "limitowane" propozycje. Rozmawiamy z żywym człowiekiem. Lecz jednak to nie ten człowiek wybiera ręcznie nasz numer telefonu. Jest to automat, który wybiera nasz numer a następnie łączy z dostępnym stanowiskiem telemarketingu, na którym pracuje konkretny człowiek. Stąd też czasami po odebraniu słyszymy muzyczkę czy też musimy oczekiwać kilka, kilkanaście sekund na połączenie.

I to właśnie w tym czasie automat przełącza nas (po odebraniu telefonu) z konsultantem, który jest dostępny. Automat, który wybiera numery telefonów ma daną pulę numerów, z którymi musi połączyć konsultantów. Z tej puli losuje nasz numer i próbuje nawiązać połączenie. Jeśli mu się nie uda, numer wraca do puli. Gdy pula numerów jest niewielka, szansa na wylosowanie naszego numeru telefonu wzrasta i częściej automat do nas dzwoni. jeśli pula numerów jest duża, szansa na połączenie z nami maleje. Również ilość osób obsługujących telemarketing ma znaczenie. Jeśli tych osób, które zajmują się rozmowami jest więcej to i ilość wybieranych numerów na minutę wzrasta. Jeśli wzrasta ilość wybieranych numerów, wzrasta też prawdopodobieństwo, że automat połączy się z nami.

Te dwa czynniki wpływają na to jak często potrafi do nas zadzwonić nieznany numer w ciągu dnia. I stąd biorą się nieodebrane połączenia z nieznanego numeru w ilości kilkanaście nieodebranych dziennie. Oczywiście ciągle dzwoniący telefon z numeru, którego nie znamy jest denerwujące. I zawsze zalecamy sprawdzenie tego numeru w największej i najlepszej wyszukiwarce identyfikującej niechciane połączenia w Polsce czyli korzystanie z serwisu ktoto.info.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-06-18
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.