Dziwne rzeczy o smartfonach i tabletach

Dziwne rzeczy o smartfonach i tabletach

Od jakiegoś czasu sprzęty typu tablet, smartfon i iphone stały się wizytówką wielu przodujących firm z branży IT. Warto postarać się myśleć o tym pozytywnie, bo warto. Argumentem idei było oddanie wszystkim użytkownikom ekwipunku dające nieograniczone możliwości w komunikacji. Obecnie jest to format, któremu ufają ludzie zewsząd. Niby wiadomo, że tak właśnie jest, a jednak wciąż podnoszą się pytania o sens tego wszystkiego. Nawet smartfon wodoszczelny, choć niezwykle użyteczny uważany jest rzecz zbyteczną.

Mając na uwadze to, co nieuniknione, nie warto zyskać miana człowieka zacofanego. Więc co należy zrobić, by nie przesadzać w ortodoksyjnych poglądach na rzeczywistość. Wszystkim wiadomo, że to trudne.

Można spróbować cofnąć się myślą do czasów, kiedy ludzie komunikowali bardziej analogowo. Przepływ informacji był powolny. I to ówczesnym wystarczało. Założenie z góry, że tak ma być zawsze nawet dla sceptyków okazuje się nie do przyjęcia. Czy można, wracając pamięcią do tych czasów wyobrazić sobie króla wielkiego królestwa, który wzgardziłby takim cackiem, które pozwoliłoby mu komunikować się online z poddanymi w najdalszych częściach dominium?

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.