Jaki pierwszy telefon dla dziecka

Jaki pierwszy telefon dla dziecka

Rodzice z oczywistych powodów, gdy wysyłają dzieci do szkoły, gdy pociechy stają się samodzielne i gdy coraz częściej i chętniej dzieci przebywają poza domem, to rodzice chcą z nimi mieć kontakt. Chcą, aby w każdej chwili można było sprawdzić co się z nimi dzieje i aby dziecko w każdej chwili mogło skontaktować się z rodzicami. Dlatego wcześniej czy później przyjdzie czas na kupienie dziecku pierwszego telefonu komórkowego. Jaki powinien być ten telefon, co powinien zawierać, jakie powinien mieć funkcje i specyfikacje, postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania w poniższym tekście.

Pierwszy telefon dla dziecka powinien być wytrzymały. Zaczniemy więc od fizycznych właściwości. Dzieci skaczą, biegają, wygłupiają się, szaleją na placach zabaw. W każdej chwili ten pierwszy telefon dziecka może wysunąć się z kieszeni czy też wypaść z ręki przez co upadnie na ziemię. Telefon musi być więc wytrzymały. Jeśli pierwszym telefonem dla dziecka jest smartfon, warto obkleić szybkę szkłem hartowanym bądź żelową ochroną na ekran. Dodatkowo warto aby był w etui czy też pokrowcu. Drugim ważnym czynnikiem jest bateria. Dzieci często zapominają podładować telefon. Warto wybrać więc model, którego bateria długo trzyma energię i wystarcza na długo. Jeśli chodzi natomiast o bezpieczeństwo dzieci, warto zastanowić się, czy telefon powinien mieć dostęp do internetu a jeśli już dajemy dostęp do internetu, warto zadbać o blokady rodzicielskie aby dzieci nie oglądały złych treści. Możesz też zrobić szybki test jaki telefon dla dziecka wybrać.

A jeśli mówimy o bezpieczeństwie dziecka przez telefon, wprowadźmy dziecku do książki telefonicznej wszystkie niezbędne numery i uświadommy dzieciom, aby nie odbierały nieznanych im numerów. Po komentarzach w serwisie ktoto.info czyli największej w Polsce wyszukiwarce nieznanych numerów wiemy, że na świecie jest pełno zboczeńców, którzy losowy wysyłają niestosowne wiadomości czy też wykonują niestosowne połączenia. Upewnijmy się więc, że nasze dziecko wie, aby nie odbierać nieznanych numerów i aby o każdym nieznanym połączeniu informowało rodziców. A rodzice sprawdzą ten nieznany numer w serwisie ktoto.info.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.