Bardzo ważny telefon? Ależ skąd!

Bardzo ważny telefon? Ależ skąd!

Każdy z nas zna ten scenariusz. Odbieramy telefon jadąc samochodem, myśląc, że to coś bardzo ważnego. Okazuje się jednak, że dzwoni Pan Kowalski z banku, w którym nie mamy konta i ma dla nas ofertę. Albo nie! Dzwoni Pani Nowak z firmy, której dziwna nazwa nic nam nie mówi, a my nagle wygraliśmy w niej telewizor plazmowy. Trzeba tylko przyjechać do Sosnowca, bo przecież tam mieszkamy, prawda? Okazuje się, że mieszkamy w Poznaniu, czyli nie można nazwać tego rzutem beretu. I tu należy bardzo mocno uważać, bo takie dziwne pytania i sugestie, mogą być związane z próbą wyłudzenia danych.

Niechciane połączenia - rosnący problem!

Niechciane telefony zdarzają się coraz częściej a osoby, które za nimi stoją są coraz bardziej nachalne. Często kulturalnie próbujemy się rozłączyć, dziękując za rozmowę, jednak w odpowiedzi na kolejne "nie" słyszymy kolejne "a może?" Telefony z banków, z konkurencji naszego operatora sieci komórkowej, ubezpieczalnie, porównywarki najrozmaitszych rzeczy. Każdy z nich dzwoni nie wiadomo po co. I mam wrażenie, że w niedługim czasie ludzie przestaną odbierać połączenia od numerów, których nie znają, lub wszystkich telefonów stacjonarnych z kierunkowym Warszawy. Żadna praca nie hańbi. Być może to my musimy zacząć zwracać uwagę na to, gdzie i komu podajemy nasz numer telefonu.

Nieznany numer - czytaj małym drukiem!

Oczywiście, warto przeczytać umowę z bankiem lub operatorem, żeby nie okazało się, że to przecież my podpisaliśmy zgodę na udostępnianie naszego numeru w celach marketingowych. Przy takiej zgodzie, każda firma chętnie sprzeda dane. A my? A my odbierzemy kolejne niechciane telefony.

Czy odebrać? Odrobina rozsądku!

Zanim jednak to nastąpi, warto jest zajrzeć na stronę internetową, gdzie można zweryfikować informacje o danym numerze. Być może już ktoś go odebrał i wie, co to za firma, tak usilnie stara się z nami skontaktować. Cóż, takie czasy, że trzeba samodzielnie bawić się w detektywa. Póki co, jednak sugeruję wszystkich połączeń nie odbierać, bo szkoda czasu, nerwów, a czasem także pieniędzy i kolejnych rewelacyjnych promocji na usługi, o które w ogóle nie pytaliśmy.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.