Nękające połączenia telefoniczne

Nękające połączenia telefoniczne

Nękające połączenia telefoniczne, można podzielić na kilka grup: nieznane telefony, telefony od niezbyt rozgarniętych znajomych, a także telemarketing. Jeśli chodzi o nieznane numery, to chyba jedne z najczęściej spotykanych rodzajów nękania przy użyciu telefonów, jakie można sobie wyobrazić. Nieznane numery, to ciąg cyfr, który wyświetla się na ekranie telefonu, ale nie ma go w naszej książce kontaktów. Dlatego nie można zweryfikować, o kogo chodzi, ani tym bardziej, co taka osoba chce.

Najczęściej po odebraniu, albo mamy do czynienia z głuchym telefonem, albo co gorsza oddzwaniamy na taki, nieznany sobie numer, a wtedy koszty połączenia mogą okazać się bardzo wysokie. Zazwyczaj chodzi albo o numery premium, czyli dość kosztowne, usługi luksusowe, albo płatne połączenia, na które nikt nie zdecydowałby się, gdy znał ich cenę. Tak działają naciągacze z różnych krajów na świecie, ale na szczęście w sieci pojawia się coraz więcej stron, na których można sobie sprawdzić numery, które już krążą po świecie i sieją zamęt. Można się więc samodzielnie uchronić przed tego typu sytuacjami zwyczajnie nie reagując na tego rodzaju połączenia, które są do nas skierowane.

Mało rozgarnięci znajomi

Do tej grupy można zaliczyć osoby, które mają taki styl bycia, że potrafią dzwonić w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład po godzinie dwudziestej drugiej z jakimś głupim pytaniem, które nie ma na celu pomóc w ratowaniu im życia, ale na przykład spełnieniu jakiejś zachcianki. Ale bywa i tak, że osoby dzwoniące w tego rodzaju okolicznościach, chcą zwyczajnie porozmawiać o swoich planach, marzeniach, problemach. I to wcale nie dlatego, że coś im się aktualnie przytrafiło, ale dlatego, że mają czas i ochotę z kimś pogadać.

Wyjątek od tej reguły mogą stanowić przyjaciółki, albo bliska rodzina. Ale pod warunkiem, że sytuacja jest nagła, trudna, a osoby te mają świadomość tego, co robią, pozwoliły sobie na to, albo wyraziły zgodę na tego rodzaju telefony o późnych porach wieczornych. Bo na przykład później chodzą spać.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.