Niechciane telefony ciągle dzwonią

Niechciane telefony ciągle dzwonią

Otrzymujesz niechciane telefony? Lepiej nie odbieraj. To mogą być oszuści. Ile może kosztować cię taki telefon? Oprócz zszarganych nerwów, może czekać cię przykra niespodzianka w postaci braku pieniędzy na twoim koncie. Oszuści wykazują się dużą kreatywnością w wyłudzaniu pieniędzy, dlatego lepiej nie wdawać się z nimi w dyskusje. Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami jest po prostu zignorowanie połączenia. Zbyt nachalnych dzwoniących, możesz także szybko i w prosty sposób zablokować - niektóre modele telefonów posiadają taką opcję, dzięki czemu nie musisz tego robić u swojego operatora. Ignorowanie niechcianych telefonów w znaczący sposób jest w stanie poprawić twoje bezpieczeństwo. Zasada jest prosta - widzisz podejrzany numer? Nie odbieraj. Tylko tyle i aż tyle, by poziom twojego bezpieczeństwa wzrósł. Niechciane telefony potrafią przysporzyć naprawdę sporo kłopotów, dlatego warto wiedzieć jak się przed nimi skutecznie zabezpieczyć i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Co zrobić gdy dzwoni nieznany numer?

Każdemu z nas zdarzają się niechciane telefony. Ile razy było tak, że w ferworze codziennej pracy i obowiązków nagle dzwonił do ciebie nieznany numer - myślałeś że może to znajomy z nowego numeru, albo ktoś w ważnej sprawie zawodowej; a tu okazywało się, że to telemarketer proponujący kupno jakichś dziwnych produktów alb udział w spotkaniu handlowym na drugim końcu Polski. Telemarketer nierzadko nachalny, może nawet nieuprzejmy. Niechciane telefony to zmora wielu z nas. Najłatwiej powiedzieć nie odbieraj takiego telefonu - ale skąd mam wiedzieć, że to akurat nie jest szef firmy gdzie złożyłem podanie o pracę chcący zaprosić na rozmowę? Dowiedz się jak ich uniknąć i jak zablokować numer.

Najłatwiejszym sposobem dowiedzenia się, czy niechciane telefony są z dziwnego źródła, jest wpisanie dzwoniącego numeru do bazy danych na specjalnych stronach internetowych zbierających informacje o nachalnych telefonach. Jeżeli znajdziesz ten numer na liście i przeczytasz negatywne opinie na jego temat - wtedy nie odbieraj! Już wiesz, że zmarnujesz tylko swój czas. Dodatkowo, można nasz numer dopisać do Systemu Informacji Marketingowej aby poinformować telemarketerów, że nie życzymy sobie kontaktu w celach marketingowych. Zobacz jak pozbyć się niechcianych telefonów.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-04-19
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.