Domowe biuro w telefonie

Domowe biuro w telefonie

Już wiele lat temu korzystanie z telefonu jako narzędzia pracy nikogo nie zdziwiło można było dzięki temu urządzeniu porozumieć się ze współpracownikami ale także skonsultować pewne rzeczy albo wydać określone polecenia innym dziś jest jeszcze lepiej. Korzystając z telefonu można nie tylko dzwonić ale także na przykład wysyłać wiadomości e-mail. Można więc śmiało powiedzieć, że nowoczesny telefon stał się czymś w rodzaju biura w chmurze.

To bardzo dobrze że technologia się rozwija, ale trzeba mieć na uwadze, także zabezpieczenie niektórych danych. W nowoczesnym smartfonie można na przykład tworzyć dokumenty, arkusze kalkulacyjne oraz innego rodzaju pliki które bardzo często mogą stanowić tajne informacje gospodarcze. I to dotyczące określonej firmy albo funkcjonowania rodziny. Mogą się tam znajdować nie tylko dane osobowe oraz takie jak numery których nikomu nie powinno się podawać, na przykład numery kart bankowych, ale także dodatkowe informacje takie jak adres zamieszkania wraz z numerem domu, mieszkania i kodem pocztowym.

A w połączeniu z danymi osobowymi, ktoś mógłby wykorzystać je na przykład do zaciągnięcia kredytu na nasze konto. Nie da się ukryć, że takie rzeczy już się od czasu do czasu zdarzają. W dodatku, takie pożyczki są często zaciągane z zupełnie innego adresu do korespondencji. Należy więc mieć świadomość, że niektóre informacje powinno się chronić ponad wszelką cenę. I choć z jednej strony, jak ktoś chce nas oszukać, to i tak znajdzie sposób. Jednak mimo tego, należy zwyczajnie ograniczać innym niektóre możliwości.

Ponad to, jak to mówią ostrożności nigdy za wiele, niektórych informacji nie podajemy bliskim, ani nawet dalszym znajomym, a co dopiero zupełnie obcym nam ludziom. Tymczasem technologia pozwala już na dużo więcej, obcy sami mogą sięgnąć po takie, wrażliwe dla nas dane, jeśli użyją w tym celu nowoczesnej technologii. To mogą być skrypty szpiegujące, ale także i kopiujące informacje, albo nawet aplikacje do telefonu, które żądają od nas dostępu.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.