Wysoki rachunek za telefon

Głuchy telefon

Historia, jakich wiele miała miejsce, kiedy niechcący koleżanka odebrała telefon. To był nieznany numer a ona miała w ostatnim czasie, takich połączeń wiele, gdyż używała tego numeru, jako narzędzia do biznesu. Przeważnie, nie wiedziała nawet kto dzwoni a odebrać musiała, bo od tego zależał los jej firmy. Przeważnie, po odebraniu połączenia, padało z jej ust pytanie czyj to numer a także o to, czy odebrać uda mu się osobiście, czy zamawia towar z dowozem. Większość telefonów była podobna, ale pewnego dnia nieznane połączenie, okazało się totalną katastrofą. Na stronach www przestrzegali przed oszustami i oszukańczymi numerami telefonów. Jakiś czas temu były afery z wiadomościami SMS, które generowały duże koszty. Tym razem, jednak było inaczej, wystarczyło odebrać telefon, aby mieć problemy, gdyż każda minuta była kosztowna.

Jeden impuls kosztował kilkadziesiąt złotych, a koleżanka oczekiwała, aż ktoś się odezwie. Z tego powodu jej połączenie trwało i trwało. Po kilku tygodniach, kiedy to przyszedł rachunek za telefon, okazało się, że znacznie przekroczyła zaplanowany przez siebie limit. Rachunek był na kwotę dwa razy wyższą, niż zazwyczaj. To nie umknęło uwadze dziewczyny, która postanowiła udać się do swojego operatora, aby sprawdzić, w czym tkwi przyczyna stanu rzeczy. Okazało się, że tylko jedno z połączeń opiewa na dość wysoką kwotę. To był nieznany jej numer, ale przypomniała sobie sytuację, kiedy to było. Mogła więc bez problemu sprawdzić ile wydała, na to połączenie. Kolejnym etapem było sprawdzenie, dokąd ten tajemniczy numer prowadzi, okazało się, że za granicę, a nie jak koleżanka myślała do Polski. Postanowiła zablokować ten numer, a także wszystkie pochodzące z tego numeru kierunkowego.

Sprawdzała większość numerów, zanim odebrała, aby uniknąć ponownej pomyłki. Jednak warto wiedzieć, że oszuści znajdują coraz więcej, różnego rodzaju sposobów, na to aby ściągnąć duże opłaty z niczego nie podejrzewających użytkowników polskich sieci komórkowych. Warto więc rozważnie korzystać z telefonu lub smartfona, gdyż coraz częściej pojawiają się także aplikacje żądające dostępu do wielu danych.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-01-09
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.