Google ma listę co robiłeś w internecie!

Google ma listę co robiłeś w internecie!

Wyszukiwarka Google, YouTube, Mapy Google, Gmail, Dysk Google, Zdjęcia Google - prawdopodobnie często korzystasz z co najmniej jednej z tych lub innych usług Google. W takim razie dobrze jest mieć świadomość, że cała Twoja aktywność jest przechowywana w internetowym gigancie. To naturalnie sprawia, że światła ostrzegawcze świecą na wielu ludzi, podczas gdy sam Google twierdzi, że jedynym powodem zbierania informacji o Tobie jest zwiększenie dokładności usług.

Lista z możliwością wyszukiwania. Inną „korzyścią” jest to, że cała ta aktywność jest również dostępna i można ją przeszukiwać w witrynie „moja aktywność”. Na przykład, jeśli używasz Google Chrome jako przeglądarki, możesz tutaj zobaczyć, czego szukałeś, jakie strony odwiedziłeś i które reklamy kliknąłeś.

Telefon komórkowy ujawnia „wszystko”. Jeśli korzystasz z usługi Google na telefonie komórkowym (lub masz telefon komórkowy z systemem Android), znajdziesz szczegółowe informacje o tym, gdzie byłeś - na przykład w określonym dniu, a jeśli korzystasz ze Zdjęć Google, możesz również zobaczyć, które zdjęcia zrobiłeś - i gdzie.

W zależności od tego, z ilu usług Google korzystałeś i jak często z nich korzystałeś, informacje mogą być przerażająco szczegółowe: Niezależnie od zamiarów Google; jeśli te dane osobowe wpadną w niepowołane ręce, może to mieć niepożądane konsekwencje dla osoby, której one dotyczą. Dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z tymi wskazówkami i usunąć z listy informacje, których nie chcesz, aby były przechowywane na twój temat.

Jak usunąć dane? Przejdź do „mojej aktywności” lub zaloguj się za pomocą swojego użytkownika Google, jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany. Kliknij Usuń aktywność w menu po lewej stronie. Wybierz okres, dla którego chcesz usunąć dane, lub wybierz opcję Zawsze w polu, aby usunąć wszystko. Możesz też usunąć jednocześnie dane z jednej usługi Google.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.