Zasady usuwania komentarzy na ktoto.info

Zasady usuwania komentarzy na ktoto.info

Poniżej przedstawiamy kilka zasad dotyczących usuwania komentarzy. Informacja ta w żadnym stopniu nie zastępuje zapisów wskazanych w regulaminie gdyż to właśnie tylko i wyłącznie wiążący jest prezentowany w stopce strony regulamin i on obowiązuje wszystkich użytkowników serwisu ktoto.info. Tekst ten ma jedynie uzmysłowić zasady usuwania komentarzy w sposób opisowy, usystematyzowany i bardziej zrozumiały. Kiedy usuwamy komentarze automatycznie? Automatycznie usuwamy komentarze, które zawierają wulgaryzmy. Takie usuwanie komentarzy jest całkowicie związane z automatyką. Filtr komentarzy ma w swojej bazie listę wulgaryzmów. Jeśli jakiś komentarz będzie zawierał słowo z filtra, automatycznie zostanie usunięty (bez naszej wiedzy i naszej ingerencji). Ma to na celu ukulturalnienie dyskusji prowadzonej w komentarzach pod numerami na serwisie ktoto.info. Jednak nie ma doskonałych filtrów. Często w komentarzu pojawi się wulgarne słowo spoza filtra bądź też zostanie tak zmodyfikowane (odmienione), że filtr nie wyłapie wulgaryzmu. W takim przypadku prosimy o zgłoszenie - natychmiast usuniemy.

Kiedy usuwamy komentarze na życzenie? Każdy użytkownik serwisu ktoto.info może zgłosić komentarz do usunięcia. Do tego służy odpowiedni formularz, który znajduje się pod listą komentarzy w linku "zgłoś sprzeczny z regulaminem komentarz". Po kliknięciu w link, otworzy nam się wspomniany formularz, w którym musimy podać takie dane jak: imię i nazwisko zgłaszającego (lub nick, jeśli zgłaszający nie chce się przedstawiać), adres e-mail (prosimy wpisać poprawny, jeśli mielibyśmy dodatkowe pytania), temat (gdzie wpisujemy numer telefonu, którego sprawa dotyczy - powinno się automatycznie wypełnić to pole) oraz treść zgłoszenia.

W treści zgłoszenia prosimy krótko opisać dlaczego komentarz powinien zostać usunięty, jakie są przyczyny i powody. Jesteśmy tylko ludźmi, więc prosimy o zwykłe ludzkie tłumaczenie a my przyjrzymy się sprawie. Jeśli pod danym numerem jest wiele komentarzy, prosimy o wskazanie, który komentarz jest zgłaszany. Poprzez zacytowanie (przynajmniej fragmentu - to już nam pozwoli odnaleźć) albo podanie nicka komentującej osoby. Mając te informacje przyglądniemy się komentarzowi, czy w jakimkolwiek punkcie łamie regulamin oraz przyjrzymy się po ludzku, czy nie wyrządza krzywdy, jest nieuczciwy albo też został wystawiony z naruszeniem ogólnie przyjętych zasad życia społecznego. Następnie podejmiemy decyzję czy usunąć komentarz czy nie. Poniżej przedstawiamy sytuację w której usuwamy komentarze a w której nie usuwamy takich komentarzy. Zacznijmy jednak od przypomnienia, do czego służy serwis ktoto.info.

Serwis ktoto.info został stworzony w jednym celu. Aby pomóc użytkownikowi podjąć decyzję czy odebrać dany nieznany numer telefonu i rozmawiać z osobą, która do niego dzwoni czy też nie odbierać. Tylko tyle i aż tyle. Jednak za wyrażeniem "podjąć decyzję czy odebrać dany nieznany numer telefonu" kryje się dużo więcej. Aby użytkownik mógł podjąć taką decyzję, musi nie tylko wiedzieć, kto do niego dzwoni (poznać nazwę firmy czy też poznać cel w jakim ten numer do niego dzwoni). Musi też wiedzieć, czy dzwoniącemu można ufać, czy jest uczciwy czy też dzwoni z góry założonymi złymi intencjami. Mając to na uwadze przejdźmy do opisania sytuacji kiedy numery usuwamy a kiedy ich nie usuwamy.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-05-12
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.