Phishing. Wyłudzacze w natarciu

Phishing. Wyłudzacze w natarciu

Phishing – to sposób popełniania przestępstw w sieci. Wyłudzacze podszywają się pod firmę lub instytucję, by osiągnąć cel, czyli wyłudzić wrażliwe dane. Wszelkie dane związane z tożsamością i możliwością powiązania ich z odnoszącymi się do osoby kontami i hasłami są cenne dla złodziei. hishing jak się bronić? To pytanie powinien zadać sobie każdy. Każdy z nas przecież posiada jakieś konto, loginy i hasła. W sieci, gdzie korzystamy nie tylko z kont wirtualnych, ale także z dostępu do banków albo zakupów na platformach handlowych. Poprzez internet odbywa się coraz większy odsetek operacji różnego typu. Zdecydowanie zalecana jest ostrożność.

Phishing. Złodzieje danych używają nowej metody. I możemy obudzić się pewnego dnia bez pieniędzy na koncie lub z zablokowana skrzynką mailową. Poprzez włamanie na konto pocztowe może być rozsyłana korespondencja, której byśmy nie chcieli., Zaczyna się często od ataku na dane w telefonie. Dzięki temu przestępca może przejść do drugiego punktu. Występuje do operatora o duplikat karty SIM.

Pierwszym objawem tego rodzaju przestępstwa jest głuchy telefon. Nie można korzystać z numeru, bo dotychczasowa karta przestaje działać. Zaleca się wtedy szybkie skontaktowanie z dostawcą usług telefonicznych i zastrzeżenie duplikatu. Im szybciej tym pewność, że następne kroki nie zostały wykonane, większa. Na duplikat karty będą przychodzić SMS-y z kodami do bankowości elektronicznej. Przeczytaj także o tym czym jest phishing i jak nie dać się oszukać na stronach rządowych Gov.pl.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.