Czy to prawda, że częste patrzenie w komórkę postarza?

Czy to prawda, że częste patrzenie w komórkę postarza

Odpowiadając na to pytanie trzeba stwierdzić, że co prawda, nie zostało to stwierdzone w żadnych badaniach naukowych, jednak zdaniem niektórych specjalistów - może tak być. Należy wiedzieć, że doniesienia na ten temat pojawiają się na przykład od lekarzy dermatologów - niektórzy twierdzą, że na podstawie wyglądu skóry twarzy potrafią rozpoznać, czy ktoś trzyma telefon komórkowy w prawej, czy w lewej ręce, ponieważ skóra twarzy w miejscu zbliżania się urządzenia jest bardziej matowa. Natomiast faktem potwierdzonym naukowo jest na pewno to, że telefon komórkowy należy do urządzeń będących źródłem niekorzystnego dla zdrowia promieniowania, tzw. elektrosmogu. Warto wiedzieć, że powoduje on między innymi: nerwowość, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, a także zakłócenie snu. A z czasem może działać niestety nawet rakotwórczo. Najbardziej narażone na to są osoby starsze i dzieci. Z tego względu rzeczywiście lepiej ograniczyć korzystanie z komórki i na przykład nie trzymać jej przy łóżku. Artykuł powstał w oparciu o przeczytany tekst w magazynie Wprost.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2018-10-12
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.