Lepiej nie odbierać!

Głuchy telefon

Mając na uwadze własne bezpieczeństwo finansowe, kiedy zadzwoni nieznany numer pierwszą rzeczą, którą warto zrobić jest sprawdzić, na przykład w sieci, co to za numer. Albo przypomnieć sobie, czy na jakiś, dość ważny telefon nie oczekiwaliśmy. A jeśli tak, to warto sprawdzić w stosownej dokumentacji, czy taki numer, albo dość podobny tam się znajduje. To może być na przykład umowa, o świadczenie usług, albo wizytówka, przekazana nam przez odpowiedniego pracownika na przykład bankowego, albo pracującego dla usługodawcy.

Warto mieć w takich momentach dość ograniczone zaufanie, mimo że nie wiadomo do końca kto dzwoni. Brak zbyt szybkiej reakcji, ma tu działać, jako zaleta, a nie jako wada. Wielu już dało się naciągnąć, na niezawinione koszty, które operator sieci komórkowej, dodał im do rachunku. A to przez tylko jedno odebranie rozmowy, albo oddzwonienie nie wiedząc czyj to numer i czy odebrać. Zdecydowanie lepiej jednak tego nie robić. Jeśli komuś naprawdę zależy, to pojawi się osobiście, pod wybranym adresem, albo dotrze przez inny kanał komunikacji. A jeśli oczekiwaliśmy ważnego telefonu, to dane można sprawdzić także na stronie www, albo wizytówce, ewentualnego rozmówcy. Jeśli numer, z którego ktoś nieznajomy zadzwonił znacznie się różni, to znaczy nie ma nawet takiego samego początku, a firma nie ma numeru stacjonarnego, który także można sprawdzić w sieci, na stronie firmy. To można być prawie pewnym, że dzwoniący, to jakiś telemarketer, albo co gorsza oszust. Kwestie wyłudzeń, to sprawa dość złożona, niektóre, mogą być spowodowane, zakupami niepotrzebnych rzeczy i to w wygórowanej cenie. Co prawda można je zwrócić w ciągu dziesięciu dni, bez podania przyczyny, ale większość osób martwi się o siebie, a także swoje ego oraz ewentualność utraty i przedmiotu i pieniędzy.

Kiedy dzwoni do nas ktoś bliski, albo znajomy, wówczas nie ma żadnego problemu, bo te numery mamy w swojej bazie kontaktów. Wtedy wyświetlają się one na wyświetlaczu naszego urządzenia i wiadomo, że taki telefon jest czymś ważnym i może dotyczyć bardzo ważnych dla nas spraw.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.