10 wskazówek, które ułatwią Tobie rozmowy telefoniczne klientem

10 wskazówek, które ułatwią Tobie rozmowy telefoniczne klientem

Telefoniczna akwizycja jest jedną z głównych strategii firmy. Mimo że handlowcy mają duże doświadczenie w swojej dziedzinie, czasami trudno jest im skutecznie prowadzić poszukiwania telefoniczne. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak to zrobić. Zacznijmy od najważniejszego, czyli nawiązywanie kontaktu. Ważne jest, aby unikać rozmów telefonicznych przy pierwszym kontakcie. Potencjalny klient może wrogo zareagować na propozycje przedstawiciela handlowego. Przedstawiciel firmy powinien znaleźć inne sposoby interakcji z przyszłym klientem przed rozpoczęciem prospectingu. Aby to zrobić, może skorzystać z korzyści, jakie daje korzystanie z sieci społecznościowych. Przygotuj się do rozmowy. Aby zapewnić sukces prospectingu telefonicznego, ważne jest, aby przygotować się do rozmowy. Stres i strach mogą naruszyć równowagę sprzedawcy, który może nie być już w stanie kontrolować rozmowy.

Aby lepiej przygotować się do rozmowy, nie wahaj się napisać tekstu, np. przemówienia prezentującego produkt, i przygotować dobrze uzasadnione argumenty na wypadek, gdyby potencjalny klient zgłosił zastrzeżenia. Identyfikacja potencjalnych klientów. W kontekście akwizycji telefonicznej, sprzedawca musi opanować swoją rolę. Niektóre cele nie mieszczą się w ramach głównych potencjalnych klientów. Musi być w stanie je wykryć, aby nie tracić czasu. Wybór właściwego momentu na wykonanie telefonu. Aby zapewnić sukces nagabywania, czas rozmowy musi być odpowiedni. Z zasady należy unikać dzwonienia w poniedziałek rano lub późno w piątek.

Sprawdzenie terminarza rozmówcy jest niezbędne. Nie wahaj się poprosić o spotkanie, abyś mógł porozmawiać z nimi w spokoju i uzyskać ich pełną uwagę. Nie zaniedbuj uśmiechu. Nawet jeśli rozmówca nie widzi bezpośrednio sprzedawcy, sprzedawca nie powinien zaniedbywać uśmiechu. Uśmiechając się, sprzedawca wysyła pozytywną postawę do drugiej osoby, która z łatwością przyswoi informacje. Uśmiech jest potężną bronią do zdobycia uznania i uwagi drugiej osoby. Skup się na celu rozmowy. Czasami perspektywa ma tendencję do dezorientowania sprzedawcy podczas rozmowy telefonicznej. Ponadto, z różnych powodów, rozmowy mogą odbiegać od celu rozmowy. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o celu, jakim jest umówienie się na spotkanie. Wiedza, jak przedstawić swoją ofertę. Prezentacja oferty nie powinna ograniczać się do zwrotów reklamowych. Przyszły klient musi zrozumieć powody, dla których powinien wybrać produkt oferowany przez sprzedawcę. Należy raczej przedstawić zalety produktu niż jego cechy.

Stawiaj jasne pytania. Podczas rozmowy telefonicznej pytaj o potrzeby potencjalnego klienta. Oczywiście, główną zasadą jest skupienie się na produkcie. Sprzedawca powinien jednak brać pod uwagę również interesy rozmówcy, zadając mu odpowiednie pytania. Bądź tak zorganizowany, jak to tylko możliwe. Niezbędne jest stworzenie bazy danych zawierającej dane kontaktowe potencjalnych klientów. W ten sposób unika się dwukrotnego dzwonienia do grupy docelowej, która nie jest zainteresowana produktem lub pominięcia kluczowego potencjalnego klienta. Zapytaj o zgodę potencjalnego klienta na kolejną rozmowę telefoniczną. Aby zapewnić kontynuację ankiety telefonicznej, konieczny jest drugi telefon. Ważne jest jednak, aby zapytać o zgodę potencjalnego klienta, aby go nie denerwować. Mogłoby to zagrozić powodzeniu strategii.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-05-31
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.