Czyj to numer telefonu? Sprawdź to za darmo!

Czyj to numer telefonu? Sprawdź to za darmo

Większość z nas pewnie miała styczność z niechcianymi połączeniami. Potrafią dzwonić po kilka a nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Blokowanie nieznanych numerów jest wyjściem krótkotrwałym. Dlaczego? Bo zaraz zapewne będziemy mieć połączenie z innego numeru. Numery, które są ze sobą powiązane zazwyczaj początki mają takie same. Różnice są w trzech ostatnich cyfrach numeru. Jeśli coś takiego zauważymy, to jest duże prawdopodobieństwo, że to dzwoni ta sama osoba, w tej samej sprawie. Blokując kolejny numer, znów mogą dzwonić z innego. Osoby, które „zawodowo” zajmują się wydzwanianiem do ludzi, mają wiele numerów.

Każdy nieznany numer można sprawdzić, z różnym skutkiem. W większości przypadków znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania kto dzwoni i co od nas chce. Sprawdzić numer jest bardzo łatwo. Aczkolwiek weryfikacja znalezionych informacji może trochę potrwać. Z doświadczenia wiem, że każdy komentarz czy opinię należy przeanalizować. Informacje, które znajdziemy w Internecie mogą być różne, ze względu na odczucia innych ludzi. Bardzo dobrym przykładem jest numer, za którym kryje się telemarketer. Dość duża część społeczeństwa, nie lubi tracić czasu na ankiety. Mogą być szczególnie uciążliwe gdy trwają one zbyt długo, a nam się spieszy. Ale możemy trafić na kogoś komu się nie spieszy i lubi rozmawiać z ludźmi. A ankiety mogą być dla takiej osoby poczuciem obywatelskim. Myśl, że komuś pomagamy może dawać na tyle dużą satysfakcję, że czas się dla takiej osoby nie liczy. Stąd mogą być różnice w informacjach, które odnajdziemy o danym numerze.

Przeanalizujmy jak najprościej sprawdzić czyj jest nieznany numer. Aby to zrobić, potrzebujemy mieć podłączenie do Internetu. Nie ma znaczenia z jakiego urządzenia, aczkolwiek komputer byłby najlepszy ze względu na wygodę. Wchodzimy w ikonę Internetu (Microsoft Edge, Mozilla Firefox itp.). Na stronie startowej „Google” wpisujemy numer, który chcemy sprawdzić. Jeśli po zatwierdzeniu wyjdzie nam kilka stron, z nagłówkami dotyczącymi szukanego numeru to znaczy, że czas przeanalizować każdą z osobna. Gdy chcemy wiedzieć dokładnie kto do nas dzwonił, albo co od nas chciał należy poświęcić trochę czasu, aby zweryfikować informacje zawarte na każdej ze stron.

Jeśli wystarczy nam informacja, żeby nie odbierać bo dzwoni telemarketer, głuchy telefon, spam, fotowoltaika itd. to nie musimy tracić czasu na przeglądanie wszystkich stron. Wystarczy na wyrywki otworzyć 3-4 strony. Czasami po wyszukaniu numeru możemy od razu zobaczyć nazwę instytucji czy placówki przedszkola, żłobka. Numery takich miejsc bez problemu znajdziemy w sieci, bez weryfikacji każdej strony z osobna. Jeśli zobaczymy takie informacje to najlepiej oddzwonić i poinformować, że ktoś dzwonił z tego numeru i czy coś się stało. Wszystkie strony typu ktoto.info są stronami darmowymi. Informację na temat nieznanego numeru może sprawdzić każdy i to zupełnie za darmo. Jeśli sprawdzanie obcych numerów nic nie kosztuje to warto weryfikować kto do nas dzwonił, aby nie ryzykować rozmowy z oszustem.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2022-01-14
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.