Czym jest BLIK?

Czym jest BLIK?

Zależy Ci na wygodnym i bezpiecznym przelaniu pieniędzy? Jeśli tak, to bez wahania skorzystaj z BLIK-a! Za pomocą tej aplikacji szybko i łatwo przelejesz pieniądze na telefon, wypłacisz gotówkę z bankomatu, zapłacisz w kasie sklepu. BLIK to polski system mobilnych płatności. Składa się z sześciocyfrowego kodu, który wyświetlany jest przez aplikację i może być narzędziem służącym do zaakceptowania transakcji albo do wypłaty z bankomatu. Pomysł powstania tej niezwykłej aplikacji zrodził się z inicjatywy kilku znanych banków. Najważniejszym z nich jest PKO Bank Polski. To właśnie na bazie płatności mobilnych IKO, zrodziła się idea aplikacji BLIK. Klientom system płatności mobilnych udostępniono w lutym 2015 roku. Na chwilę obecną można mieć do niej dostęp aż w dwunastu bankach. System BLIK kontrolowany i obsługiwany jest przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Niewątpliwie jest to olbrzymie ułatwienie dla osób korzystających ze smartfonów, dokonujących zapłaty w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz, co najważniejsze, chcących błyskawicznie wykonać przelew międzybankowy.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2018-11-18
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.