Jak zmienić szkło w telefonie

Jak zmienić szkło w telefonie

Zaopatrując się w nowy telefon, mamy na uwadze to, aby go sobie odpowiednio przygotować. Dbamy o niego, zakładamy szkło pancerne, albo folię ochronną. A czasem także nosimy w kaburze, albo pokrowcu na ramieniu. Szkło, czy folia co wybrać? Pytanie co wybrać, szkło czy folię ochronną na telefon, pojawia się wiele razy. Z tego powodu można mieć problem z decyzją. Ale jeśli jest się zdecydowanym na szkło hartowane, warto mieć świadomość, że konieczne może się okazać właściwe jego przyklejenie na samym początku. Oba rodzaje posiadają właściwą warstwę kleju, ale trzeba uważać, aby właściwie ułożyć element zabezpieczający na ekranie. Tak, aby możliwe było równomierne rozprowadzenie go po całej powierzchni.

Uderzenie o beton lub kafelki telefonem

Bywa jednak i tak, że z powodu nadmiaru obowiązków, albo z powodu pośpiechu, możemy zrzucić telefon na beton, albo kafelki. A wtedy jego los może zostać przesądzony. No chyba, że ucierpiało tylko jego szkiełko, a reszta działa. Pomocne może okazać się wtedy zakupienie nowego szkła. Albo całego panelu przedniego, który jest specjalnie dopasowany, do określonego modelu telefonu. Samodzielna jego wymiana, może być trudna do wykonania. Czasem może być opłacalne udanie się do serwisu, gdyż tam pracujący ludzie, mają zazwyczaj więcej doświadczenia. Warto jednak wcześniej zapytać o koszt takiej naprawy. Gdyż niektóre rodzaje szkła, albo ekrany dotykowe są na tyle drogie, że bardziej opłacalne może się okazać zakupienie nowego telefonu.

Lepiej powierzyć telefon specjalistom

Wymiana szkła w telefonie warto powierzyć specjalistom zajmującym się wymianą szkła w telefonie, czyli odnieść telefon do serwisu. Rzecz jasna jeśli ktoś jest elektronikiem, może sam spróbować naprawić coś takiego. Ale warto pamiętać, że przy pierwszej wymianie szkła, można uszkodzić bardzo delikatne styki. A w efekcie ekran dotykowy może przestać działać. W celu zapobiegania uszkodzeniom warto wcześniej o tym pomyśleć i zaopatrzyć się w coś takiego. Co nazwać można szkłem pancernym, albo folii ochronnej. W celu zabezpieczenia ekranu, który jest najczęściej wykonany w taki sposób, aby mógł działać ekran dotykowy. Należy wcześniej przykleić szkło, albo folię ochronną, a potem można już normalnie korzystać z urządzenia. Należy jednak zawsze uważać, aby nie uderzyć ekranem o beton, ani nie spowodować innego rodzaju uszkodzeń.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.