Uzależnienie do telefonu a bezsenność

Uzależnienie do telefonu a bezsenność

Dobra, może zacznijmy od początku. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest bezsenność i wiemy, że to nic miłego. Może mieć negatywne skutki na stan naszego zdrowia i samopoczucia, więc warto do niej nie doprowadzić. A no właśnie, co sprawia, że nie potrafimy zasnąć w nocy, mimo że padamy ze zmęczenia? Powodów może być wiele i pewnie niektóre z nich zauważymy u siebie. Słyszeliście kiedyś od uzależnienia od telefonu? Cierpi na to wielu młodych, ale też i starych. Nie raz widziałem staruszka z oczami utkwionymi w telefonie i oglądającego różne ciekawe lub nie rzeczy. Jednak nie o tym chciałem dziś Wam opowiadać, ale o przyczynach bezsenności. Czyli telefon możemy do tego zaliczyć. Drugie dodałbym komputer i telewizor. Jak te trzy rzeczy mają się do siebie?

Mianowicie żadna z nich nie pomoże nam zasnąć. Dlaczego? Ponieważ wysyłają pewne fale. Jeśli korzystamy z tych urządzeń tuż przed snem, nie zastanawiajmy się potem, dlaczego nie potrafimy zasnąć. Przecież to oczywiste, nasze uzależnienie doprowadza nas do bezsenności. Zobacz jak telefony wpływają na nasze zdrowie w serwisie ABC Zdrowie.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2018-01-31
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.