Jak niepowołane osoby zdobywają numery?

Jak niepowołane osoby zdobywają numery

Oto, w jaki sposób nieznajomi zdobywają twój numer telefonu. Nie popełniaj tych 5 typowych błędów. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego otrzymujesz tyle połączeń spamowych? Ostatnio organizacjom marketingowym bardzo łatwo jest uzyskać Twój numer telefonu komórkowego. Powód jest prosty. Nasz numer telefonu komórkowego jest wszędzie. W wizytówkach, podpisach e-mailowych, a nawet w naszych zamówieniach pizzy. Wynik jest jasny. Coraz więcej firm uzyskuje nasze dane, w tym numer telefonu, które są intratnymi danymi na sprzedaż. Jak zdobywają twój numer? Co z tym zrobić? Po prostu nie pozwól telemarketerom tak łatwo uzyskać dostęp do twojego numeru telefonu. Oto najczęściej popełniane błędy, które pomagają telemarketerom uzyskać Twój numer.

1. Udostępniasz swój numer w formularzach

Formularz rejestracji online, sieci społecznościowe, podpis e-mail lub „tylko” karta klienta, która powinna przynieść Ci punkty lojalnościowe lub zniżkę w ulubionym sklepie. Czy jesteś przyzwyczajony do udostępniania swojego numeru telefonu wszędzie? Narażasz się na ryzyko. Za każdym razem, gdy wpisujesz swój numer telefonu w formularzu lub w innym miejscu, istnieje spora szansa, że ​​trafi on w ręce kogoś innego, niż się spodziewałeś.

2. Nie czytasz warunków użytkowania

Powiedzmy to jasno. Chociaż większość dzisiejszych aplikacji mobilnych pobieranych z Apple Store lub Sklepu Google jest całkowicie bezpieczna, istnieją też takie, które mają tylko jeden cel - uzyskanie (i sprzedaż) twoich danych osobowych, w tym numeru telefonu komórkowego. Zachowaj ostrożność, zwłaszcza gdy akceptujesz warunki korzystania z aplikacji.

3. Dzwonisz pod numery „800”, „801” i „700”

Połączenia „800”, „801” i „700” to popularny sposób uzyskiwania numeru telefonu przez telemarketerów. Kiedy dzwonisz na te numery, Twój numer może zostać przechwycony przez tak zwany system automatycznej identyfikacji numerów (ANI). System ANI może automatycznie zidentyfikować i zapisać numer, z którego wybierasz numer i dopasować go do innych internetowych znaczników cyfrowych powiązanych z tobą. Twój numer jest zwykle dodawany do baz danych marketerów lub sprzedawany innym marketerom.

4. Dokonując darowizny, oddajesz swój numer

Nie zrozumcie nas źle, nie ma nic złego w organizacjach charytatywnych. Ale kiedy organizacja charytatywna wynajmuje zewnętrzną firmę telemarketingową do zbierania funduszy w jej imieniu, masz problem - ponieważ ci telemarketerzy przechowują twoje dane osobowe dla siebie. Dzieje się tak często, jeśli wysyłasz SMSy z pomocą.

5. Potrzebujesz kredytu lub debetu?

Czy wiesz, że za każdym razem, gdy ubiegasz się o kredyt (nawet najmniejszy), dobrowolnie podajesz swoje dane osobowe? Cena natychmiastowej siły nabywczej może być naprawdę wysoka, ponieważ firmy kredytowe mogą sprzedawać wszystkie dane osobowe stronom trzecim.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.