Funkcje Internetu i dostęp do bankowości

Funkcje Internetu i dostęp do bankowości

Internet oferuje nam cały szereg przydatnych funkcji a jedną z nich jest dostęp do bankowości online. Banki możemy podzielić na te, które są typowo wirtualne, czyli nie mają placówek stacjonarnych oraz na te, które obsługują klientów zarówno w sieci jak i w realu. Dostęp do banku przez Internet to dla klientów przede wszystkim wygoda. Nie musimy tracić czasu na to by w punktach stacjonarnych opłacić na przykład rachunki za media.

Robiąc to tradycyjnie musielibyśmy także zapłacić za taką usługę a tak internetowe przelewy zazwyczaj są bezpłatne. Możemy też swoje płatności realizować w dowolnym momencie nie zważając na godziny otwarcia placówek. Obecnie z usług bankowych możemy korzystać także w telefonie. Docenią to szczególnie przedsiębiorcy, którzy wiele czasu spędzają poza firmą i muszą na bieżąco wykonywać płatności. W sieci zrobimy nie tylko przelew, ale także założymy lokatę terminową, doładujemy telefon czy złożymy wniosek o kredyt. Bankowe strony internetowe czyli bankowość internetowa są dzisiaj bardzo dobrze zabezpieczone, dlatego nie musimy się obawiać o swoje pieniądze. Jednak ryzyko zawsze istnieje i należy uważać na niechciane telefony, dzięki którym nowocześni i rozwinięci technologicznie naciągacze, potrafią wyłudzać dane. Na przykład podając się za obsługę banku, albo pomocy zdalnej z bankowości internetowej. Innym sposobem jest tworzenie nakładek na strony www, w postaci „lewego” formularza. Dlatego fachowcy od stron, zalecają rezygnować z logowania się, zawsze kiedy coś wydaje się, że wyświetla się coś innego na takiej stronie. Bo to może być pułapka, a użytkownik sam wpisze swoje dane, niczego nie podejrzewając, że zostały one skradzione.

Warto mieć świadomość, że nieprawidłowe działanie strony, może mieć także inny powód, na przykład masowe obleganie serwerów. Na przykład przed świętami, gdyż to mocno natężony okres zakupów. Warto jednak zawsze zachować czujność, ale w takich okresach najbardziej. Podobnie zresztą po godzinie dwudziestej drugiej. Najlepiej się w ogóle nie logować na tego typu strony, czy portfele, ani wieczorami, ani w godzinach nocnych.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.