Czy jesteś idealną ofiarą oszustwa

Czy jesteś idealną ofiarą oszustwa

Czy oszuści często dają radę cię oszukać? Zdaniem ekspertów zaskakująco łatwo to stwierdzić. Wyobraź sobie, że siedzisz przed telewizorem, gdy nadchodzi nieznane połączenie telefoniczne. Odpowiadasz na nie i słyszysz niepokojące wieści. Może twój komputer jest zagrożony i musi zostać natychmiast naprawiony lub członek Twojej rodziny ma kłopoty. I tylko Twoja karta kredytowa może uratować sytuację. Są ludzie, którzy mogą łatwo przejrzeć wszystkie te historie, które wymyślają oszuści. Ale są też ludzie, którzy po prostu nie mają szans w obliczu oszustwa. Czy istnieje jakiś wzorzec „kto jest kim”? W rzeczywistości tak jest. Ofiara, czy nie? Sprawdź się! W 2016 roku ekonomista Keith B. AndersoN przeprowadził badania na ten temat. I przyszedł z fascynującymi odkryciami. Naprawdę istnieją cechy osobowe, które korelują z większym prawdopodobieństwem zostania ofiarą oszustwa. Według jego ustaleń wszyscy ludzie, którzy są oszukiwani przez oszustów, mają 5 podstawowych cech charakteru. Czy masz te cechy? Zanim to ustalimy, najpierw odpowiedz na pięć pytań. Uważasz, że w każdej chwili możesz rozpoznać oszustwo z legalnej rozmowy? Nie masz pewności, jak działa rynek konsumencki? Zwykle wierzysz w uczciwość sprzedawców? Masz tendencję do działania impulsywnego? Zwykle podejmujesz ryzyko?Czy Twoja odpowiedź brzmiała „tak” co najmniej dwa razy? Więc uważaj. Prawdopodobnie możesz być oszukiwany łatwiej niż inni ludzie.

Jak wyglądała ankieta Andersona? Przyjrzyjmy się teraz, na czym to opiera się. Aby znaleźć „idealną ofiarę oszustwa”, Keith B. Anderson przeprowadził ankietę przy użyciu członków panelu internetowego. Uczestnikom pokazano sześć próbnych drukowanych reklam, które reklamowały produkty w jednej z trzech różnych kategorii produktów. Roszczenia w trzech reklamach były wystarczająco oburzające, że prawdopodobnie można je znaleźć tylko w reklamach dotyczących fałszywych ofert. Pozostałe trzy reklamy, które dotyczyły tych samych trzech produktów, zawierały tylko bardziej prawdopodobne roszczenia. Wynik? Wszyscy ludzie, którzy mieli tendencję do kupowania produktów prawdopodobnie fałszywych, mieli 5 podstawowych cech charakteru.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-05-11
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.