Skąd się biorą niechciane telefony

Skąd się biorą niechciane telefony

Powstaje podstawowe pytanie, skąd się w ogóle biorą niechciane telefony? W zależności od rodzaju, to najczęściej są takie połączenia, na które kiedyś gdzieś udzieliliśmy zgody. Albo w jakiś inny sposób nasz numer znalazł się w bazie danych osób, które działają w taki, niezbyt uczciwy sposób. Cóż zatem robić, czy można temu przeciwdziałać? Po pierwsze nie musi to być wcale nasza wina, gdyż zgody mogliśmy udzielić takiej zgody nieświadomie lub nie do końca świadomie.

Nasz numer telefonu mógł także zostać znaleziony w sieci, w wyszukiwarce. Czasem podajemy go na przykład przy wystawianiu ogłoszeń. Albo nawet został użyty z naszego konta społecznościowego. Tak się niestety zdarza, że przyjmujemy do znajomych osoby, których praktycznie nie znamy. Nie wspominając w ogóle o danych osobowych, które i na tym portalu bywają zaszyfrowane pod postacią jakiegoś pseudonimu. I choć z jednej strony Facebook wymaga od nas podania imienia i nazwiska, nie każdy tak postępuje. Następnie po zweryfikowaniu numeru telefonu, a także byciu przyjętym do kilku znajomych, można bez problemu używać dalej takiego konta. Jedni sobie radzą z tym problemem a inni nie. Po jakimś czasie może być konieczna blokada tajemniczych użytkowników. Czasem i kąta są także blokowane przez sam portal. Ostrożności jednak nigdy za wiele. Nie warto oddzwaniać na nieznane sobie numery telefonów, gdyż może to spowodować narastającą ilość niechcianych połączeń. Jeśli korzystamy z telefonu każdego dnia, albo w celach biznesowych nasze urządzenie stale aktywne bardzo często dzwoni. Nieustanne sygnały nadchodzącego połączenia, to może być trudne do wytrzymania. A w dodatku takie ciągłe hałasy i wygrywanie przez telefon tej samej melodii, mogą frustrować nawet w zaciszu własnego domu, a co dopiero w miejscu publicznym.

Niechciane telefony, stały się już plagą na szczęście powstają portale, przez które społeczność jest informowana o nowych, naciągających numerach. Dzięki temu że internet jest wszechobecny, komunikacja między użytkownikami może odbywać się w czasie rzeczywistym. A kiedy kilka osób zgłosi nowy rodzaj oszustwa, albo numer który można uznać za nękający, już po kilku minutach może być to dość istotna informacja dla reszty.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.