Gry na telefon to zmora naszych czasów

Gry na telefon to zmora naszych czasów

Granie w gry, to dla prawdziwego gracza prawdziwa frajda i nie ma nic w tym dziwnego. W świecie gier można zupełnie się zatracić. Tam zdobywa się punkty, a jeśli chodzi o rożne poziomy zaawansowania, to przypomina to swoiste przechodzenie niektórych etapów. Od kiedy można grać w gry na telefonie, to są w stanie nam towarzyszyć niemalże wszędzie. Dzieciom, młodzieży i zapalonym graczom się to bardzo podoba. Ich rodzicom, już nieco mniej, zwłaszcza gdy obiad nie jest jedzony na czas. Albo co gorsza, zamiast gorącego posiłku, kolejny raz, młody człowiek zjada zimne danie. Potrzeba umiaru. Chociaż powszechnie wiadomo, że nadmiar kontaktu z urządzeniami elektronicznymi może być szkodliwy. W większości przypadków, kto by się tym przejmował. Chodzi nam przecież o to, aby czuć się komfortowo, a kiedy tylko się da móc robić, to co chcemy i lubimy. Zaś, gdy padają uwagi od rodziny, odnośnie naszego uzależnienia. Wówczas stajemy się nieco bardziej drażliwi, a zamiast przyznać się, że straciliśmy poczucie czasu, brniemy nadal w to, co jest dla nas frajdą.

W kilka minut

Nowoczesne aplikacje, a w tym także gry, możemy pobrać już w ciągu kilku minut. A warto także wiedzieć, że instalują się one dość szybko, o ile jest w telefonie jeszcze miejsce. Są też takie możliwości, że wystarczy dostęp do Internetu. A tam można mieć swoje konto na portalu gier i grać. To właśnie ta dostępność, z jednej strony, stanowić może luksus, ale z drugiej jest już istotna plagą i ma znamiona niechcianych zachowań. Bo okazuje się, że zamiast wspólnie rozmawiać przy stole, każdy członek rodziny, grzebie coś i czyta w swoim telefonie, albo jeszcze gorzej gra.

Podaj numer!

Bywa, że i do gier potrzebny jest nasz numer telefonu. Ot na przykład do weryfikacji konta gier. Trzeba potem wpisać w określone miejsce kod. A tam następuje potwierdzenie danych i to, że to nasz numer. Dzięki takiej opcji, można otrzymywać na przykład powiadomienia o nowych grach, albo o promocjach. Ale bywa i tak, że dane takie jak numer telefonu, mogą potem być wykorzystywane do innych celów, na przykład telefonów od telemarketerów.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-04-02
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.