Czy odebrać nieznany numer

Czy odebrać nieznany numer

Na to pytanie pojawia się coraz więcej odpowiedzi w Internecie. Gdyż coraz częściej, na ekranach naszych smartfonów pojawia się nieznany numer. Czasem może on być także określany, jako numer prywatny, albo nieznane połączenie. My tymczasem zastanawiamy się niecierpliwie, kto dzwoni. Nie mając najmniejszego pojęcia czyj to numer. Ale także pozostając w pewnego rodzaju dylemacie odnośnie tego, czy odebrać ten telefon i czy to w pełni bezpieczne. Racjonalnie rzecz biorąc, po to są telefony, aby z nich korzystać i łączyć się z rozmówcami.

Co innego jednak, jeśli rozmowa jest naprawdę ważna, a inaczej rzecz się ma, kiedy dzwoni ktoś naprawdę obcy z chęcią sprzedania nam czegoś. Zwłaszcza jeśli nie jest to nam do niczego potrzebne. Nawet kiedy numer wydaje się być znajomym, bo układ cyfr coś nam przypomina, z czymś się kojarzy. Okazuje się, że to także może być pułapka i to duża. Cyfry dwadzieścia dwa z przodu numeru, już nie muszą oznaczać kierunkowego z Warszawy, ale mogą się okazać połączeniem z zagranicy. I to dość kosztownym. A dzieje się tak za sprawą tego, że nieuczciwi ludzie chcą zarobić na płatnych telefonach. I to takich, które do nich zostaną wykonane. Więc nie ma konieczności odbierania wszystkich telefonów, a tym bardziej ryzykowne może się okazać oddzwanianie, na takie nieznane nam numery. Tego rodzaju naciągaczami zajmuje się policja, także ta zagraniczna, ale sprawą w ostatnim czasie zajęły się także media. Gdyż proceder nasila się i zgłasza się coraz więcej poszkodowanych. Jednym ze skutecznych rozwiązań okazać się może blokada numerów tego rodzaju, albo z danego kraju. Pod warunkiem, że nie są nam one potrzebne w codziennej pracy, albo kontaktach z rodziną.

Wtedy może to być mocno utrudniające codzienną organizację własnych działań. Innym rozwiązaniem może okazać się zablokowanie konkretnego, nękającego nas numeru. Albo ustawienie połączeń za granicę ze stałym, z góry określonym limitem, którego nie da się przekroczyć. Najlepiej jest jednak bardzo mocno uważać na to, kto dzwoni, a nieznane numery sobie zwyczajnie odpuścić.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.