10 złotych zasad prowadzenia Cold Calling

Cold calling. 10 złotych zasad prowadzenia takich rozmów telefonicznych.

1. Przygotowanie. Twoje dokumenty muszą być kompletne, nazwiska, funkcje, numer telefonu, cel rozmowy. Musisz być w doskonałej kondycji psychicznej, Twój zapał, dynamizm i optymizm muszą być słyszalne. 2. Intonacja jest ważna. Twoja intonacja jest w dużej mierze odpowiedzialna za sukces lub porażkę Twojego połączenia. Wahający się ton wzmacnia autorytet korespondenta. i odwrotnie, ton podbijający sprawia, że korespondent w niego powątpiewa. w tym miejscu należy unikać zbyt napuszonych lub zbyt długich formuł grzecznościowych. Przejdź od razu do rzeczy. 3. Przedstawiaj się tylko imieniem. Wypróbuj inny kod komunikacyjny niż Twoi koledzy, którzy wszyscy dzwonią w ten sam sposób. Przedstawiaj się tylko imieniem i sprawiaj wrażenie, że jesteś bliskim przyjacielem lub znajomym.

4. Należy poinformować o celu rozmowy. Unikaj ogólnych terminów, które sprawią, że rozmówca pomyśli, że jesteś poszukiwaczem. Zamiast tego spróbuj czegoś bardzo konkretnego, co sugeruje, że jesteś łączony z właściwą osobą. Słowo klucz: ODWAŻ SIĘ! 5. Zaangażuj asystenta. Spraw, by podzieliła się z Tobą celem Twojego telefonu i zainteresowaniem, jakie ma jej przełożony, by odebrać Twój telefon. 6. Hermetyczna asystentka - omiń jej barierę. Jest tylko jedna metoda: zadzwonić, gdy jej nie ma! Wcześnie rano lub późno w nocy, często to kierownik odbiera telefon, co jest błogosławieństwem! 7. Pierwszy kontakt z osobą docelową. Jeśli jesteś w fazie targetowania, wyjaśnij swoje podejście i zainteresowanie, jakie mają w przekazaniu Ci informacji, które mogą być ważne dla ich firmy. Jeśli Twoim celem jest umówienie się na spotkanie, nie zaczynaj sprzedaży przez telefon. To da im wszelkie powody, aby odmówić rozmowy kwalifikacyjnej.

8. Popracuj nad modulacją głosu. Twoją determinację, dobry humor i profesjonalizm słychać przez telefon. Musisz popracować nad swoim flow i unikać monotonii. Na to jest tylko jedno lekarstwo: praktyka! 9. Radzenie sobie z obiekcjami. Nieporozumienia: osoba dzwoniąca nie zrozumiała sensu rozmowy, kim jesteś, czym zajmuje się Twoja firma. Sprzeciw jest prawdziwą niedogodnością: zdobądź informacje, które zasygnalizują koniec tej niedogodności i wspólnie ustalcie kolejny krok. "Twój kontrakt kończy się w listopadzie, więc skontaktuję się z Tobą 13 października". 10. Miłej zabawy! To ćwiczenie jest często przeżywane jako męka przez zdecydowaną większość handlowców. Niech to będzie znaczące, bądź przekonany, że jest to wstęp do podpisania przyszłych dużych kontraktów! Zrób z tego grę i stawiaj sobie wyzwania, samemu lub z innymi sprzedawcami.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-11-08
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.