Nękanie telefonami i niechciane połączenia

Nękanie telefonami i niechciane połączenia

Telefony mają nam ułatwić życie i w wielu jego aspektach tak właśnie jest. Jednak są też sytuacje, kiedy każdy dzwonek telefonu, czy SMSa wzbudza niepokój i złość. Chodzi o niechciane telefony - np. reklamy. Zdarza się też, że otrzymujemy numer po osobie zadłużonej i wtedy gnębią nas firmy skupujące długi. Oczywiście większość nowych modeli telefonów ma funkcje blokowania połączeń i wiadomości od wybranych numerów. Jednak jeśli takich rozmów otrzymujemy dużo spod różnych numerów, to i tak jest to bardzo męczące. Innym razem zdarza się jeden nachalny numer. Jeśli po 2-3 razach, kiedy prosimy, żeby do nas nie dzwonić, telefony spod danego numeru wciąż się zdarzają, numer można zablokować. w pewnych sytuacjach można też zgłosić nękanie - wszystko jednak zależy od tego, kto dzwoni i dlaczego. Jeśli czujemy się zagrożeni, trzeba poszukać pomocy. Nikt nie ma prawa nikogo nękać - czy telefonicznie, czy osobiście. niestety, wiele osób czuje się bezkarnie i sąd być może aż tyle niechcianych telefonów.

Jest sposób, by ograniczyć niechciane, reklamowe telefony

Mało kto z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale gdy w internecie podajemy swój numer telefonu komórkowego, to najczęściej trafia on do bazy danych różnych agencji marketingowych. Kończy się to niestety tym, że później tym numerem handlują one z innymi firmami i firmy te wydzwaniają do nas o najmniej odpowiednich porach, przedstawiając różne oferty. Gdyby te oferty były ciekawe, to jeszcze pół biedy, ale najczęściej niestety są to oferty zupełnie niechciane. Czasami zapraszają nas na jakiś pokaz garnków, czasami chcą nam sprzedać pościel, czasami oferują masażer i tak dalej. Rozwiązaniem byłoby po prostu nie odbierać niechcianych telefonów, ale skąd mamy wiedzieć, że dany numer należy do firmy marketingowej? Co więcej, taki nachalny numer może do nas dzwonić nawet kilkanaście razy dziennie. Jest jednak sposób, by ograniczyć nieco niechciane telefony. Wystarczy wyszukać w internecie bazę danych numerów i sprawdzić, skąd pochodzi numer, który do nas dzwonił. Najczęściej z opinii innych użytkowników wynika, że jest to właśnie numer jakiejś agencji marketingowej.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.