Nachalne telefony. Co robić w takiej sytuacji?

Nachalne telefony. Co robić w takiej sytuacji

Telefony od sprzedawców, telemarketerów i konsultantów to wielki minus obecnych czasów. Dzwonią, zapraszając na pokazy, chcąc sprzedać produkty lub usługi. Najczęściej dzwonią w najmniej odpowiednich momentach. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sobie radzić z tym problemem? Jednym ze sposobów radzenia sobie z nachalnymi telefonami jest zwyczajny nie odbieranie takich połączeń. Ale dodatkowo pomocne jest ustawienie samego telefonu na wyciszony, albo sygnał tylko wibracyjny. Bo co chwilę dzwoniący telefon może być na początku irytujący, ale taka irytacja może dość szybko przerodzić się w zdenerwowanie, a nawet silne wzburzenie i powodować dodatkowy niepotrzebny stres, który jak wiadomo mocno szkodzi zdrowiu. Nachalne telefony. Co robić w takiej sytuacji?

Wyszukiwanie numeru w sieci

Jeśli nie odebraliśmy telefonu z obcego numeru, przed oddzwonieniem warto sprawdzić kto do nas dzwonił. W internecie znajdziemy wiele stron typu kto dzwoni. Wystarczy wpisać numer telefonu, by zyskać odpowiedź kto do nas dzwonił. Jeśli danych na temat numeru nie ma, śmiało można oddzwaniać - najprawdopodobniej z obcego numeru dzwonił do nas ktoś, kogo znamy. Jeśli są dane na temat numeru, szybko dowiemy się od innych komentujących nachalne telefony, jaka firma z danego numeru dzwoni i czego chce. Można też użyć książki telefonicznej.

Pomocne aplikacje do walki z niechcianymi połączeniami

Nachalne telefony z poziomu telefonu można zablokować. Wiele telefonów posiada taką opcję. Można też ściągnąć na telefon specjalną aplikacje, która blokuje nachalne telefony. Po zablokowaniu numeru można mieć pewność, że spod danego numeru nikt już nas nie będzie niepokoić. Z całą pewnością osoby mające problem z nachalnymi telefonami, ucieszy fakt że powstają już aplikacje, które są w stanie zablokować natarczywe numery. Wystarczy je tylko zainstalować w swoim smartfonie, a potem normalnie go używać.

Aplikacja potrafi sama wychwycić które numery nie są przez nas odbierane, a także częstotliwość połączeń z nich wykonywanych można zaliczyć do nadmiernej ilości. Przed zainstalowaniem czegokolwiek, co można określić jako nowinkę techniczną, dobrze jest sprawdzić najnowsze opinie, także i na ten temat. A nawet zwrócić uwagę na to, czy taka aplikacja nie wymaga zgody na udostępnianie zbyt wielu informacji zapisanych w telefonie.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-12-11
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.