Sposoby na uzależnienie od smartfona

Sposoby na uzależnienie od smartfona

Smartfony są niezbędnym narzędziem człowieka w obecnych czasach. Dostęp do informacji, jakie oferują przechodzi najśmielsze oczekiwania i trudno oderwać się od bogatej oferty internetu. Ile razy zdarzało się, że nerwowo oklepywało się kieszeń w poszukiwaniu tego urządzenia, a serce stawało w gardle? Uzależnienie od smartfona jest problemem globalnym i przyczynia się do wielu wypadków. Nieuważny pieszy wpatrzony w telefon lub kierowca, który koniecznie musi odpisać na wiadomość sms. Warto oderwać się od małych ekranów.

Uzależnienie od smartfona można świadomie zwalczyć, przywiązując większą uwagę do wykonywanych czynności. Nie nośmy telefonu cały czas przy sobie, w toalecie postawmy stojak z gazetkami lub nawet przysłowiowe butelki z szamponem. W przypadku dzieci, dobrym pomysłem byłoby ustalenie konkretnych zasad korzystania ze smartfona, np. poprzez zakaz używania podczas wspólnego posiłku. Zamiast sięgać po kolejne, krótkie informacje w formie mema, powinniśmy chwycić za dobrą książkę o zwartej i wciągającej fabule. Unormujemy wtedy potrzebę poznawania nowości i skupimy się na rozwijającej historii.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.