Przy nachalnych telefonach zachowaj spokój

Przy nachalnych telefonach zachowaj spokój

Każdy z nas z pewnością spotkał się z sytuacją, gdy był niepokojony częstymi telefonami od nieznajomego numeru. W takich chwilach zazwyczaj pierwszą myślą, która pojawia się w naszych głowach jest po prosty pytanie kto dzwoni. Nic dziwnego skoro w słuchawce nikogo nie słyszymy więc uzyskanie takiej informacji w prosty sposób jest dość trudne. Gdy więc jesteśmy nękani natarczywymi telefonami warto zacząć działać. Po pierwsze warto zastanowić się czy nachalne telefony wykonywane są przez kogoś kogo znamy.

Czasem wystarczy bowiem nieco poszukać w pamięci l, aby skojarzyć z daną osobą konkretny układ cyfr. Niestety może się także okazać tak, że nie zupełnie nie kojarzymy dzwoniącego do nas numeru. Wówczas warto przede wszystkim zachować spokój. Pamiętajmy, że nie każdy telefon od razu musi być wynikiem złośliwości czy też głupiego żartu. Gdy jednak zjawisko nachalnego telefonu przybiera zbyt mocno na sile, a my wciąż nie wiemy kto dzwoni wtedy nie wahajmy się zgłosić sprawy nawet na policje.

W czym to pomoże?

Przede wszystkim ostrzec kolejne osoby przed podobnymi sytuacjami, zwłaszcza jeśli dźwięk telefonu zaczyna denerwować. Dzwoni ktoś bez przerwy, albo udaje pomyłkę, co jakiś czas. Czasem może nawet pojawiać się odczucie strachu przed odbieraniem komórki. I to już powinien być element alarmowy, dla nas samych. Gdyż możemy być poddawani manipulacji, ale sami możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. Podobnie jest z osobami, które wyłudzają dane, mogą korzystać z różnego rodzaju sposobów manipulacji, po to, by zdobyć określone informacje, bardzo często także i dla nas bardziej osobiste.

Z pozoru wydawać by się mogła niewinna rozmowa, może mieć także ukryte dno. Czyli takie dane, mogą potem zostać wykorzystane w innym terminie, na przykład w celu sprzedaży nam czegoś przez telemarketera. Bywa, że ktoś może zechcieć wmówić nam, że powinniśmy zmienić jednego dostawcę usług na innego. Jeśli rzeczywiście zmiana będzie dla nas korzystna, to nic złego w sprzedaży przez telefon. Ale warto także wtedy dowiedzieć się, skąd taki sprzedawca ma nasz numer telefonu, skoro nie poszukiwaliśmy żadnej alternatywy dla naszych umów.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.