ProteGO Safe - instalować czy nie instalować?

ProteGO Safe

Od początku marca, w Polsce aktywny jest koronawirus. Rząd podjął stanowcze kroki w celu ograniczenia masowego rozprzestrzeniania się tej choroby. Jednym z nich jest opracowanie i udostępnienie telefonicznej aplikacji ProteGO Safe. Czym dokładnie jest oraz jak działa?

Aplikacja ProteGo Safe ma na celu monitorowanie stanu zdrowia. Dlatego użytkownik powinien co jakiś czas wypełniać dostępny w niej kwestionariusz. Oprócz tego, pełni funkcję ostrzegawczą, stara się rozpoznać urządzenia w okolicy i odczytać z nich raport na temat stanu zdrowia posiadacza. Dzięki temu, dowiemy się o potencjalnym ognisku wirusa. Żeby mogła działać prawidłowo, to powinno ją ściągnąć jak najwięcej ludzi.

Słychać głosy wśród ludzi o możliwym inwigilowaniu przez rząd czy szeroko pojęty system. Gdyby brać na poważnie te protesty, to można by wspomnieć o koncie na facebooku, e-mailu czy kolejnych aktywnościach w sieci. Większość osób udziela się właśnie na tych portalach, także i tak są „śledzeni”. Ministerstwo Cyfryzacji wzorowało się na aplikacji (COCOA) stworzonej przez Japończyków, a tam ściągnęło ją już kilka milionów obywateli.

ProteGO Safe dostępne jest na systemy Android oraz iOS. Aplikacja nie jest obowiązkowa. Do tej pory zainstalowało ją na swoim telefonie ponad 500 tysięcy Polaków. Zobacz jak działa ProteGO Safe.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.