Jak przeprowadzać skuteczne rozmowy telefoniczne?

Prospecting handlowy

Rozwój podcastów podkreśla znaczenie głosu, wpływ tonu, jaki przyjmujemy oraz fakt, że jest on używany do komunikacji, a zatem do przekazywania naszych emocji. To będzie nasz atut. Nie wahajmy się więc nad tym pracować, aby nasza wymiana z klientami była bardziej udana. Zarówno w kontekście B2B jak i B2C, prospecting telefoniczny jest skutecznym sposobem na dotarcie do sedna sprawy w poszukiwaniu nowych klientów. Oto kilka spostrzeżeń i porad. Niektórzy uważają, że telemarketing to już przeszłość, a nawet, że jest on dla firm szkodliwy. Inni z kolei chwalą go jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, system kontaktu z potencjalnymi klientami. Z tego powodu, prospecting telefoniczny jest coraz częściej wykorzystywany przez małe i średnie przedsiębiorstwa i stał się niezbędnym narzędziem do realizacji transakcji biznesowych.

Pierwsze 10 sekund, sukces lub porażka! Ale czy wiesz, że to właśnie w pierwszych 10 sekundach rozmowy telefonicznej rozgrywa się cała Twoja rozmowa? Od tych pierwszych 10 sekund zależy sukces lub porażka Twojej rozmowy. Czynniki, które będą działać na Twoją korzyść to nie tylko treść wystąpienia, ale także sposób, w jaki połączysz swój przekaz w całość. Przez telefon nigdy nie masz drugiej szansy, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Jeśli chcesz korzystać z najlepszych strategii, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

Bądź pozytywny i entuzjastyczny. Skup się na dobrej postawie wokalnej. Wszystkie transakcje przeprowadzane są przez telefon, bez konieczności kontaktu z klientem. Dlatego zwróć szczególną uwagę na ton głosu, kadencję i ton, który nigdy nie powinien brzmieć podekscytowany lub przygnębiony. Użyj niejasno hipnotyczny ton głosu, mówić w kojący i sympatyczny głos, nie za szybko, tak aby nie mylić klienta, ale nie za wolno albo, jak to może nudzi ich. Używaj poprawnego, jasnego języka i słów, które są łatwe do zrozumienia. Nie należy mówić zbyt głośno, ponieważ może to przeszkadzać rozmówcy.

Słuchać i współdziałać. Nigdy nie przerywaj drugiej osobie, gdyż może to zostać odebrane jako brak szacunku. A w każdym razie, nie słuchanie jest oznaką złych manier lub nawet niegrzecznego zachowania. Dlatego spokojnie odpowiadaj na pytania i kontynuuj rozmowę z potencjalnym klientem. To wysyła wiadomość do słuchacza, że jesteś nim autentycznie zainteresowany.

Skup się na temacie. W każdej komunikacji telefonicznej możliwe jest "zgubienie wątku" rozmowy i zejście na boczny tor. Zachowaj więc uwagę i upewnij się, że utrzymujesz rozmowę na właściwym torze.

Gromadzenie informacji. Wykorzystaj pytania, które zamierzasz zadać, aby lepiej zrozumieć klienta, jego potrzeby, oczekiwania i zwyczaje. Wszystkie informacje, które uda Ci się "zebrać" będą niezwykle przydatne podczas urlopu i ewentualnego spotkania twarzą w twarz.

Zachowaj spokój. Czasami można się spieszyć z powodu dużej liczby telefonów, które potencjalni klienci mogą otrzymać. Tak więc, aby przeprowadzić skuteczną operację telemarketingową, nigdy nie trać panowania nad sobą, nawet jeśli rozmówca atakuje Cię nieprzyjemnymi uwagami lub obelgami.

Nie przepraszaj. Jako agitator, nie okazuj oznak słabości. Jeśli przepraszasz, natychmiast tracisz szacunek osoby, z którą rozmawiasz, która uważa, że po prostu marnujesz jej czas.

Posiadaj gruntowną wiedzę na temat Twoich produktów lub usług. Znajomość swoich produktów i usług, jak również produktów i usług konkurencji, jest jednym z kluczowych elementów prospectingu telefonicznego. W ten sposób unikniesz błędów lub sprzeczności i będziesz w stanie łatwo wykazać korzyści i przewagę swojej oferty nad konkurencją.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-11-12
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.