Czy można uzależnić się od Internetu w telefonie?

Czy można uzależnić się od Internetu w telefonie

Jeszcze dwie dekady temu w Polsce nikt nie słyszał o uzależnieniu od Internetu. Dopiero wtedy, gdy medium to stało się powszechnie dostępne i popularne zaczęły pojawiać się pierwsze doniesienia o uzależnieniu od wirtualnego świata. W tamtych czasach uzależnienie od sieci kojarzyło nam się przede wszystkim z osobami, które godzinami przesiadują przed komputerem. Czas spędzało się na czytaniu informacji, graniu czy rozmowach ze znajomymi przez komunikator.

Uzależnienie od internetu. Dzisiaj Internet ma już nieco inne oblicze i jest czymś dostępnych dosłownie dla każdego. Odkąd mamy dostęp do sieci w smartfonach zaglądamy tam niezwykle często, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Wiele osób uważa, że od Internetu w telefonie nie można się uzależnić, bo przecież zaglądamy tam tylko na chwilkę. Tymczasem badania pokazują, że więcej jak połowa osób zaraz po przebudzeniu w pierwszej kolejności zagląda to telefonu. Obecnie staliśmy się niewolnikami przeświadczenia, że musimy być ciągle online, żeby nie przeoczyć niczego ważnego i żeby być dostępnym. Uzależniamy się od internetu coraz bardziej.

Zespół uzależnienia od internetu. Zaglądamy tam gdy jesteśmy na zakupach, gdy nie wiemy jak coś zrobić a poza tym coraz więcej rzeczy fotografujemy, niby na wszelki wypadek i nie zastanawiamy się czy to jest konieczne. Wreszcie czynnikiem niezwykle rozpraszającym i pochłaniającym czas są ciągłe powiadomienia, które zmuszają nas do smartfonowej aktywności. A jak leczyć uzależnienie? Zobacz na Medme.pl.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.