Jak reagować na hejt w internecie?

Jak reagować na hejt w internecie?

Każda osoba, która publikuje coś w internecie, na pewno nie raz zadarła z kimś zupełnie obcym, kto dla zabawy starał się wyprowadzić nas z równowagi. Osoby toksyczne możemy spotkać praktycznie wszędzie: w grach, na transmisjach na żywo, w komentarzach pod postami na social media. Jeśli jesteś w sytuacji, kiedy ktoś zdecydowanie przesadza, najważniejsze jest, żebyś nigdy nie dał się wciągnąć w jego grę. Ignoruj osoby, które proszą Cię o uwagę. Najczęściej nieprzyjemne komentarze są tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli ktoś musi się wykrzyczeć albo dać ujście złości w inny sposób, pozwól mu na to, ale nie odpowiadaj. Gdy już napisze wszystko, co leżało mu na sercu, w końcu ochłonie i da sobie spokój, a może nawet usunie swoje komentarze. Jednak odpowiadając na nie, możesz tylko i wyłącznie pogorszyć sytuację. Taka osoba nakręca się, gdy zaczynasz z nią dyskutować i nie tylko nie uda Ci się jej uspokoić, ale do tego pozwolisz, żeby skierowała swoją złość na konkretny cel, w tym wypadku na Ciebie, a niekoniecznie chcesz tego doświadczać.

Nie pozwalaj myśleć swoim odbiorcom, że robisz coś źle

Czasami ktoś zarzuci Ci, że źle postępujesz. Nie pozwól, żeby twoi odbiorcy w to uwierzyli, ale jednocześnie nie zaczynaj się tłumaczyć w komentarzu. Najlepiej odpowiedz na niego w relacji, tak, aby zobaczyła go jak największa liczba osób. Nie tylko zawstydzisz obrażającą Cię osobę, ale do tego pokażesz jej, że nie boisz się konfrontacji i nie zamierzasz grać w ich grę. Toczenie dyskusji w komentarzach to tak naprawdę walka między Tobą, a osobą toksyczną. Robienie tego na oczach wszystkich obserwatorów daje Ci ogromną przewagę, a do tego każdy może zobaczyć, kto zarzuca Ci kłamanie czy manipulowanie.

Blokuj i zgłaszaj nadmiernie agresywne osoby

Nawet hejt ma swoje granice. Kiedy w komentarzach pojawiają się groźby, wyzwiska albo naruszenie twojej przestrzeni, to możesz je zablokować i zgłaszać do administracji danego portalu. To nie tylko zabezpiecza Cię przed negatywnymi emocjami na twoim profilu, ale także od razu daje znać osobom odpowiedzialnym za dane social media, że na tego użytkownika trzeba uważać. Czasami konto jest blokowane, co nie jest może jakimś szczególnym sukcesem w przypadku pustych kont, ale zdecydowanie boli te osoby, które nie bały się pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem z konta ze wszystkimi potrzebnymi im kontaktami. Zobacz też nasz autorski poradnik dla ofiar cyberprzemocy.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-03-21
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.