Najpopularniejsze aplikacje na telefon

Najpopularniejsze aplikacje na telefon

Najpopularniejsze aplikacje na telefon, to takie które pomagają nam korzystać z bardzo wielu funkcji. To takie, jak na przykład podręczny Facebook, albo Google Mapy, które pozwalają nam dotrzeć na miejsce, którego poszukujemy. Wśród wielu aplikacji, można znaleźć także i takie, które mogą być określane mianem praktycznych i mocno reklamowych. Te drugie zwłaszcza, mają wbudowany system reklamowy, który umożliwia wyświetlanie się samoczynne reklam. I to takich, które chcemy oglądać. Większość z aplikacji, ma także wbudowane opcje, na przykład żądania zgody na dostęp do wielu naszych usług, albo innych aplikacji. Takich jak portale społecznościowe, pod pozorem łatwiejszego udostępniania, albo aparat telefoniczny, aby można było łatwiej dodać zdjęcia itp.

Moda na aplikacje

Niektóre aplikacje są po prostu bardzo dobre, a inne na tyle funkcjonalne, ze stają się modne z dnia na dzień. Działa to tak, że z powodu ich wyjątkowej przydatności, coraz więcej użytkowników decyduje się na korzystanie z nich. Czasem w mediach społecznościowych pojawia się informacja o nowej apce, którą to wszyscy właśnie testują. Są też i takie wpisy, które w ciągu kilku minut zyskują sobie mało przychylne komentarze. To może być fala zwykłego hejtu, czyli nienawiści, okazywanej przez masy. Ale co innego, kiedy pojawiają się ikony wyrażające złość, niezadowolenie, albo łzy. Wtedy może to oznaczać, że coś jest z daną aplikacją nie tak. Że działa ona niezbyt dobrze, zbiera bardzo osobiste dane, które mogą być określane, jako wrażliwe. Ale także z powodu braku właściwej funkcjonalności, takiej na przykład która zapowiadana była w reklamie danej aplikacji.

Statystyki i gwiazdki

Dwie ważne informacje, które mogą oznaczać, że dana aplikacja jest mocno popularna, to takie, które określane są przez gwiazdki oraz dane statystyczne. Liczba pobrań, może wiele powiedzieć, o tym ile nastąpiło pobrań danej apki, a gwiazdki o tym, na ile jest ona ceniona wśród tej grupy. Im więcej gwiazdek tym lepsza apka. Ale, kiedy coś nam nie odpowiada, albo wyda się podejrzanie, na naszym telefonie, zawsze warto odinstalować taką aplikację, nawet jeśli ta innym się podoba. Informacji szukajcie w Sklepie Play i Apple Store.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.