Cisza w słuchawce. Głuche połączenia

Głuchy telefon

Użytkownicy serwisu ktoto.info wiele razy zgłaszają nam, podczas oceniania numeru z którego ktoś dzwonił do nich, że po odebraniu telefonu słyszą ciszę w słuchawce albo też sygnał dźwiękowy, po czym następuje rozłączenie. Zastanawiają się dlaczego ktoś dzwoni a następnie odkłada słuchawkę. Zastanawiają się czy to próba jakiegoś oszustwa, czy to może błąd automatu wybierającego numer, a może ktoś się pomylił i wybrał nie ten telefon? A może to stalker czy też dręczyciel? Nic bardziej mylnego. Wytłumaczenie jest o wiele prostsze.

Obecnie numery telefonów można podzielić na kilka grup. Pierwsza grupa to telefony nieaktywne. Na przykład ktoś miał wcześniej dany numer, skończyła mu się umowa (albo wygasło konto) i nie przedłużył korzystania z tego numeru. Taki numer może jednak istnieć w starych bazach telemarketerów, choć jest już nieaktywny. Druga grupa numerów - tutaj najbardziej pasująca do użytkowników serwisu ktoto.info - to grupa użytkowników numerów telefonu, która nie odbiera nieznanych połączeń telefonicznych. Cenią sobie prywatność i wiedzą, że nie każdy telefon musi być odebrany. Że telefon służy nam, użytkownikom. Że to my decydujemy z kim i kiedy chcemy rozmawiać. Są to osoby, które nie odbierają nieznanych numerów telefonów. I centra telemarketingu wiedzą o tym. Wiedzą, że mimo iż numer jest aktualny, że po drugiej stronie słuchawki jest jakaś żywa, konkretna osoba, której mają nadzieję wcisnąć swój super produkt, to ta osoba nie odbiera numerów niewiadomego pochodzenia. Trzecia grupa osób, to osoby, które odbierają nieznane numery bez zastanowienia. I to właśnie te osoby, kontakty do tych użytkowników, są na wagę złota dla telemarketerów. Mając tak zidentyfikowanych użytkowników i przypisanych do konkretnych grup (nieaktywne, nieodbierające, odbierające) mogą ograniczyć środki i wysiłki, aby swoje oferty kierować tylko do tych, którzy odbiorą nieznane numery.

I tak właśnie działa automat, który generuje głuche połączenia. Zadzwoni do nas, gdy odbierzemy to automat się rozłączy, a naszemu numerowi przypnie etykietę "odbiera nieznane". Dlatego następnym razem, gdy będzie dzwonił do Ciebie nieznany numer, zastanów się dwa razy czy warto odebrać. Bo gdy już będzie się miało wspomnianą etykietkę odbierającego nieznane połączenia to nie opędzimy się od sprzedawców telefonicznych, którzy na każdym kroku będą chcieli sprzedać nam swoje super produkty i jedyną możliwością może się okazać konieczność zmiany numeru.

Centra telemarketingu znajdują się pod pręgierzem. Osobiście mamy nadzieję, że tak pozostanie i w końcu użytkownik telefonu będzie mógł zaznać chwili spokoju.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.