Oczekiwanie na połączenie z telemarketerem

Oczekiwanie na połączenie z telemarketerem

Firmy zajmujące się telemarketingiem i centra marketingowe też dopada kryzys. Nie chcemy się chwalić, ale to także dzięki serwisowi ktoto.info czyli największej wyszukiwarce niechcianych numerów w Polsce. Prowadzimy wielkie akcje uświadamiające i obecnie wiele osób sprawdza numer telefonu, zanim go odbierze. Wszystko to sprawia, że telemarketerzy wiszą na słuchawce telefonu oczekując aż rozmówca odbierze. Ten w tym czasie wyszukuje numeru i pozwala mu dzwonić nie odbierając go. Telemarketerzy tracą więc sporo czasu słuchając sygnału naszego telefonu w słuchawce. Jednak i na to znaleźli sposób - system automatycznego łączenia. Jak działa taki system i dlaczego teraz to ty musisz czekać przy słuchawce telefonu - opiszemy poniżej.

Proszę czekać na połączenie z przedstawicielem

Na pewno nie raz spotkaliście się z sytuacją, gdy dzwoni do was telefon z nieznanym numerem, odbieracie go (chociaż to nierozsądne odbierać nieznany numer) i po odebraniu słyszycie w słuchawce melodyjkę lub ewentualnie komunikat "proszę czekać". No i wy czekacie aż po kilkunastu sekundach zostaniecie połączeni z telemarketingowcem. Brzmi znajomo? Za wszystko odpowiada system automatycznego łączenia. Jak on działa?

Opisując ten system najprościej jak się da. Jest program komputerowy, który ma w swojej bazie numery telefonów. Łączy się z nimi automatycznie i oczekuje aż odbierzemy słuchawkę. Gdy odbierzemy, włącza się muzyczka a nasze połączenie zmienia status na "oczekujące". Gdy tylko pojawi się wolny telemarketer to system automatycznie łączy nas oczekujących z nim. Taki system sprawia, że telemarketerzy są w stanie wykonać więcej rozmów dziennie - nie muszą oczekiwać na słuchawce na nas tylko mają jednego klienta po drugim podanym na tacy.

Takie działania, w naszym mniemaniu, są bezczelne, chamskie i prostackie. Nie dość, że telemarketerzy marnują nam masę czasu swoimi niechcianymi połączeniami to jeszcze marnują nasz czas oczekując na połączenie. Nie tędy droga drodzy marketerzy. To my jesteśmy klientami, to my ewentualnie coś od was kupimy i to raczej wy powinniście na nas czekać. Wielu ludzi, po tak lekceważącym traktowaniu nawet nie wysłucha waszej oferty. Już na wstępie jesteście przegrani bo klient czuje się na wstępie w roli gorszej od was. Zastanówcie się dwa razy zanim zaczniecie korzystać z tego systemu. Oszczędności jakie przynosi ten system łączenia nie pokryje wam strat wynikających z utracenia klientów.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-01-09
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.