Jak oszuści zarabiają na linkach afiliacyjnych z banków?

Jak oszuści zarabiają na linkach afiliacyjnych z banków?

Możliwość zarobienia za każde nowo otwarte konto w banku to opcja, którą umożliwia swoim klientom większość placówek. Jednak są osoby, które korzystają z tego przywileju bardzo nieczysto. Mimo że oferowane nam pieniądze za jedno otwarte konto są raczej niewielkie, bo sięgają pięćdziesięciu złotych, to wiele osób potrafi nieźle się namęczyć, żeby kogoś na daną usługę napuścić, często za pomocą fałszywych ogłoszeń o pracę. Fałszywe atrakcyjne ogłoszenie o pracę. W zeszłym roku w okresie wakacyjnym bardzo często mogliśmy natknąć się na bardzo atrakcje, ale wyglądające normalnie ogłoszenia o pracę zdalną. Praca w domu, przeważnie polegająca na składaniu słuchawek albo innych sprzętów z gotowych komponentów, do zarobienia porządne i logiczne pieniądze, w pełni zależna od przepracowanego przez nas czasu i wykonanej pracy. Jednak warunkiem jest posiadanie konta, bo dany pracodawca chce płacić nam w walucie obcej. Jeśli dana oferta nam się podoba, to wydaje nam się, że założenie go będzie dobrą inwestycją, która przyczyni się do zarabiania pieniędzy z uczciwej pracy.

Utworzenie konta w konkretnym banku

W takich ogłoszeniach bardzo charakterystycznym elementem jest informacja o tym, że aby podjąć się pracy, musimy koniecznie mieć konto w konkretnym banku, ze względu na niekorzystne przewalutowania w innych placówkach. Całość wydaje się logiczna, nasz pracodawca od razu podpowiada nam, jakie konto będzie dla nas najkorzystniejsze, daje nam więc aluzję tego, że o nas dba. Dołącza przeważnie link, który od razu kieruj nas na stronę banku i pozwala założyć sobie konto. Problem jest jednak taki, że wysłany nam link jest indywidualnym linkiem i osoba, do której należy, zarabia na każdym nowo założonym koncie.

Uzyskanie prowizji i rozpłynięcie się w powietrzu

Zakładamy więc konto, bo niekoniecznie posiadamy je w tym konkretnym banku, potem dajemy znać, że wszystko gotowe i kontakt się urywa. Okazuje się, że nigdy nie było żadnego sklepu, żadnej oferty pracy, żadnych słuchawek albo innych elementów do składania, był za to link afiliacyjny, dzięki któremu zostaliśmy oszukani. Można by powiedzieć, że nie straciliśmy niczego na takim działaniu, ale nasz czas, energia i zapał zostały zmarnowane, a do tego mogliśmy otworzyć konto płatne, które będzie teraz stało puste aż do momentu, w którym zgodnie z regulaminem będziemy mogli je zamknąć i zapomnieć o całej sprawie.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-06-05
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.