Nie odbieraj wszystkich telefonów

Nie odbieraj wszystkich telefonów

Wydawać by się mogło, że odbieranie telefonów, to jest coś zupełnie normalnego, a jeśli dzwoni do nas nieznany numer to być może ktoś ze znajomych podał naszemu dawnemu znajomemu, albo innej osobie, z którą od dłuższego czasu nie mamy już kontaktów. Bywa, że zastanawiają się nad tym, kto dzwoni czujemy dość przyjemne mrowienie w brzuchu, zastanawiając się, jaka czeka na nas niespodzianka. Bywa, że po pierwszych numerach, albo kierunkowym, próbujemy odgadnąć, czyj to numer i nie zawsze się nam to udaje.

Wtedy dobrym sposobem jest spróbować zasięgnąć informacji na dedykowanej stronie, na której można sprawdzić, czy odebrać o ile taki numer widnieje w sieci. Kiedy jednak spodziewamy się jakiegoś telefonu, bo umówiliśmy się z jakąś osobą, albo firmą na wstępny kontakt w określonych dniach, to na wszelki wypadek warto sprawdzić także numery do tej firmy, albo osoby. Być może to ułatwi nam identyfikację dzwoniącego, w przypadku kiedy okaże się, że nie da się takiego numeru sprawdzić i wydaje się on być naprawdę nieznanym. Może się okazać, że lepiej jest go nie odbierać, bo oszuści czyhają tylko na to, może się zdarzyć, że po odebraniu wyłączą się, albo że postanowimy dowiedzieć się o co chodziło i oddzwonić. A wtedy może się okazać, że będzie jeszcze gorzej, opłaty za tego rodzaju połączenia mogą być dużo wyższe, niż normalne stawki za minutę. Nie podejmowanie żadnej akcji, aby odebrać telefon, czy nawet sprawdzić kto do nas dzwonił, może w tym przypadku działać na korzyść takiej osoby. Zobacz jak zidentyfikować dzwoniącego.

Zachowanie własnego bezpieczeństwa, zarówno osobistego, jak też i danych osobowych innych osób powinno być tu priorytetem. Warto jednak pamiętać, że w zgiełku dnia codziennego, kiedy wiele rzeczy nas rozprasza, może się okazać, że przegapimy coś dość istotnego, jakąś lukę systemową, albo damy się wmanewrować w oszustwo na swoją niekorzyść. Dlatego warto zawsze zawczasu sprawdzić, kto dzwoni, ale także mieć na uwadze, że nie trzeba odbierać wszystkich telefonów. A niektóre z nich mogą mieć bardzo podobne cyfry, do numerów, które są nam dobrze znane.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.